U19 – Remízový vstup do kvalifikácie

Štvrtok, 22.9.2022 05:10 | Posledná aktualizácia 22.9.2022 05:20

autor: LUKÁŠ ŽIGA, zdroj: SFZ

GIFTHORN (SFZ) – Reprezentačná devätnástka vstúpila do 1. kola kvalifikácie ME remízou s Bieloruskom 1:1.

Ambície sokolíkov boli víťazné, podľa toho vstúpili do zápasu. Aktívnym futbalom sa snažili prelomiť súperovu obranu, postupne si vypracovali minimálne tri strelecké pozície, lenže bez efektu. Vypomstilo sa to hneď po návrate zo šatní, Bielorusi sa na rozdiel od sokolíkov presadili gólom.

Za nepriaznivého stavu sa prejavila morálka tímu, ešte viac prišliapli pedál svojej futbalovej kvality a prinieslo to ovocie. Konečne sme preľstili bieloruskú obranu, autorom gólu bol Gajdoš. Dostali sme na zápasového koňa, ktorého sme však postupne akosi pribrzdili. Namiesto zvýšenia tempa a strelenia víťazného gólu sa v našej hre začali objavovať technické nedostatky, nepresné prihrávky a súperovi stačilo len nevychádzať zo svojich zákopov, aby dotiahol zápas do konca s remízovým stavom. Až ďalšie stretnutia ukážu, aký cenný je bod z úvodu.
Druhý zápas turnaja odohrajú Slováci v sobotu proti Arménsku.

Druhý zápas 12. skupiny: Nemecko 19 – Arménsko 19 5:0, góly:  24. Gruda, 33. Damar, 69. z 11 m Topp, 79. Topp, 89. Ullrich.

STANISLAV MACEK (tréner Slovenska 19): „V I. polčase sme mali viac z hry ako súper. Vypracovali sme si tri nebezpečné situácie, ktoré sme však nedokázali premeniť. Hneď po prestávke sme inkasovali, ale nás to herne viac nakoplo, vďaka čomu sme pomerne rýchlo vyrovnali. Nevyšla nám zato posledná tretina zápasu, v ktorej sme chceli Bielorusov pritlačiť a víťazstvo strhnúť na našu stranu. Viazla nám kombinácia a súper našu snahu umnou hrou eliminoval.“