U21 – Asistent trénera Goljan pred duelom so Severným Írskom: Sústrediť sa na to, čo my chceme hrať | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

U21 – Asistent trénera Goljan pred duelom so Severným Írskom: Sústrediť sa na to, čo my chceme hrať

BELFAST (SFZ) – Sokolíkov čaká v utorok (7. septembra o 20.30 SELČ) druhý zápas kvalifikácie ME 2023. Po piatkovom víťazstve 3:1 nad rovesníkmi z Litvy sa tentoraz predstavia slovenskí reprezentanti do 21 rokov na pôde Severného Írska.

Severní Íri vo svojom úvodnom stretnutí tohto kvalifikačného cyklu nestačili na Maltu, na jej pôde prehrali 1:4. „Je to trošku prekvapenie, ale my sme sa už s hráčmi bavili pred naším zápasom s Litvou, že nikoho nemôžeme podceniť. Aj relatívne slabšie futbalové krajiny, už majú svoju kvalitu, čo práve ukázala Malta proti Severným Írom. Ich vzájomné stretnutie sme videli prostredníctvom videa, analyzovali sme ho, ale vychádzali sme aj z dvojzápasu Severné Írsko – Škótsko, ktorý sa hral v júni. Chalanom sa snažíme dať o našom najbližšom súperovi čo najviac informácií, ale budeme sa sústreďovať na to, čo my chceme hrať,“ povedal asistent trénera Tibor Goljan. 

Sokolíci sa do Belfastu presunuli v nedeľu popoludní, v pondelok večer absolvujú predzápasový tréning a v utorok ich čaká hlavný bod programu – kvalifikačný duel Severné Írsko – Slovensko, ktorého výkop je o 20.30 SELČ. „Po Litve sme hráčov museli dobre regenerovať a chalanov dorovnať, čo sa týkalo ich zaťaženia, aby boli všetci čo najlepšie pripravení na ďalšie tréningy a najmä na zápas,“ priblížil lodivod Goljan.

Asistent trénera na ďalšie otázky odpovedal vo videu

Šviderský: Bude to o nás a o tom, ako sa vyrovnáme možno so škaredým futbalom

Najviac skúseností z výberu trénera Jaroslava Kentoša s futbalom na Ostrovoch má stredopoliar Martin Šviderský, ktorý na klubovej úrovni háji farby Manchestru United. „Určite to nebude ľahký zápas a sme si toho vedomí. Očakávame od nich reakciu na prehru na Malte, takže ich nemôžme vôbec podceniť a nepozerať na ich predchádzajúci výsledok. Určite uvidíme zlepšenie na ich strane, ešte väčšie snaženie, bojovnosť a koncentráciu. V ich kádri je niekoľko chalanov z II. anglickej súťaže a aj ligy do 23 rokov, v ktorej pôsobím aj ja. Sú to dobrí hráči,“ povedal Šviderský na adresu utorkového súpera. Čo od Severných Írov konkrétne očakávate? „Tvrdé zákroky a súboje, dohrávanie situácii a tvrdosť počas zápasu, ale tréneri nás presne na to pripravujú. Ak chceme vyhrať zápas proti Severným Írom, tak to nebude len o tom, akí  budeme na lopte, ale aj o tej škaredej stránke futbalu – súbojoch, bojovnosti, špinavej robote, tvrdej práci, o získavaní odrazených lôpt a dohrávania každej situácie.“

Naposledy sa výbery Slovenska a Severného Írska do 21 rokov streli v kvalifikácii ME 2019. Naši hráči najskôr doma vyhrali 1:0, ale rovnakým výsledkom podľahli súperovi v belfastskom Windsor Parku. Utorkový duel hostí Lurgan na štadióne Mourneview Park, ktorý je od metropoly Severného Írska vzdialený približne 40 kilometrov. „Nepozeráme sa na nič iné, len na seba a sústreďujeme sa na náš futbal, vďaka ktorému sme boli úspešní aj proti Litve či v ďalších predchádzajúcich stretnutiach. Bude to o nás a o tom, ako sa vyrovnáme možno so škaredým futbalom, no my musíme pokračovať v tom v čom sme silní,“ vyhlásil Šviderský.

Značky