logo
Reprezentácia

U21 – Asistent trénera Tibor Goljan pred zápasom proti Ukrajine: Musíme byť sebavedomí


autor: SFZ, zdroj: SFZ

ŽILINA (SFZ) – Už len niekoľko hodín ostáva do úvodného výkopu prvého barážového zápasu sokolíkov proti rovesníkom z Ukrajiny (23. septembra o 18.00 h v Žiline, odveta je na programe 27. septembra o 17.30 h v poľskom meste Bielsko-Biala). Asistent trénera Tibor Goljan a kapitán Peter Pokorný prezradili, aký je zdravotný stav tímu a aká nálada vládne v šatni.

„Všetci hráči sú v poriadku a sú nachystaní,“ zvestoval asistent trénera Tibor Goljan médiám.

V tíme Ukrajiny nastala oproti pôvodnej nominácii jedna zmena. Brankár Anatoliy Trubin sa presunul k áčku. „Netreba nejako extra rozoberať mená v súperovom tíme... Vieme v akých tímoch Ukrajinci pôsobia. Sú tam futbalisti, ktorí hrajú v Lige majstrov či v Európskej lige. Viac sme sa však orientovali na seba. Po taktickej stránke sme si ukázali, ako chceme hrať v obrane a v útoku. Analyzovali sme si aj silné a slabé stránky súpera, verím, že sme dobre pripravení,“ povedal Goljan.

Ukrajinci neprehrali predchádzajúcich sedem stretnutí. Naposledy boli nad ich sily Francúzi v októbri 2021, ktorým podľahli 0:5 (odvtedy zdolali dvakrát Faerské ostrovy 1:0 a 4:0, Srbsko 2:1, Severné Macedónsko 4:0 a Arménsko 2:0, remizovali so Severným Macedónskom 1:1 a Francúzskom 3:3). „Je to silný tím, Ukrajinci dobre pracujú s loptou, dobre kombinujú a nerobia nevynútené chyby. Verím však, že máme lepších hráčov ako oni a zajtra ich zdoláme. Musíme byť sebavedomí, podať výkon na hranici našich možností. Budeme tiež potrebovať podporu fanúšikov, aby nás hnali za víťazstvom. Ak vyhráme, netreba oslavovať, ak prehráme, netreba plakať. Čaká nás totiž ešte odveta.“

Kapitán Pokorný: Sústreďujeme sa na seba

Kapitán Peter Pokorný si uvedomuje dôležitosť zápasu. „Musíme podať výkon, na ktorý budeme hrdí,“ vyhlásil Pokorný. Ten ale podrobne neprezradil, čo môže zajtra platiť na barážového súpera: „Sústreďujeme sa na seba a na úlohy, ktoré nám zadali tréneri. Ďalšie veci nechcem prezrádzať do médií. Uvidíte to na ihrisku a dúfam, že budete spokojní.“

Ako vníma šatňa prítomnosť futbalistov Davida Strelca a Tomáša Suslova, ktorí už patrili do reprezentačného áčka? „Priniesli ešte väčšiu kvalitu, ale sme jeden tím. Prišli nám pomôcť, neprišli sa ukázať ako jednotlivci,“ uviedol Pokorný.

Na zápas pozývajú aj samotní hráči

David Strelec a Tomáš Suslov

Peter Pokorný a Adam Obert

Adrián Kaprálik a Samuel Lavrinčík

Jakub Kadák

Značky