logo
Reprezentácia

U21 – Dvaja najskúsenejší skórovali proti Chorvátsku, Nebyla: Gól teší dvojnásobne, Kaprálik: Zápas sa musel páčiť

Piatok, 17.11.2023 06:55 | Posledná aktualizácia 17.11.2023 11:06

autor: Jakub Homoľa, zdroj: SFZ

NITRA (SFZ) – Dvaja najskúsenejší sokolíci si proti Chorvátsku vylepšili gólové štatistiky. Sebastián Nebyla vo svojom 21. zápase za dvadsaťjednotku strelil svoj tretí gól a Adrián Kaprálik sa v 25. meraní síl na medzištátnej úrovni tešil zo siedmeho presného zásahu.

Remízou 2:2 sa skončil aj ostatný prípravný zápas našich reprezentantov s Poľskom, keď tento stav svietil po záverečnom hvizde v Košiciach. Ako hodnotil štvrtkovú remízu 2:2 strele úvodného gólu duelu Sebastián Nebyla„Boli sme veľmi blízko, strelili sme dva góly takémuto kvalitnému súperovi. Myslím si, že keď budeme takto pokračovať, tak to bude veľmi dobré,“ povedal po stretnutí Nebyla. 

Tomu na gól prihral Veselovský, ktorý loptu stihol ešte odohrať pri bránkovej čiare a poslal ju do malého vápna. Chorvátsky brankár Silić center neudržal a lopta spadla presne pred pohotovo reagujúceho Nebylu a bolo 1:0.

Nebyla je hráčom chorvátskeho klubu NK Istra 1961 a gól do chorvátskej siete ho potešil dvojnásobne.

Remízu 2:2 zhodnotil po záverečnom hvizde aj autor gólu na 2:1 Adrián Kaprálik„Bol to veľmi kvalitný zápas na medzinárodnej dvadsaťjednotkovej úrovni. Fanúšikom sa musel veľmi páčiť,“ uviedol Kaprálik. Čo chýbalo k tomu, aby sa skončil víťazstvom sokolíkov? „Inkasovali sme po chybách a takéto zápasy práve chyby rozhodujú... Mali sme šance aj na 3:1, ale niektoré sme zakončili nedobre, aj ja jednu... Chcel som to urobiť dobre, ale urobil som to pomalšie. Mohlo byť 3:1 a hralo by sa nám ľahšie.“

Gól strelil v 42. min, lopta sa k nemu odrazila od brvna, ktoré napálil Javorček.

Pri góle musel predviesť skvelý reflex.

Branislav Sarňák

Značky