U21 – Gajdoš venuje prvý gól za sokolíkov blízkym a kamarátom: Dúfam, že sa ním naštartujem

Utorok, 21.11.2023 09:00 | Posledná aktualizácia 21.11.2023 09:21

HRADEC KRÁLOVÉ (SFZ) – Posledný gól slovenskej reprezentácie do 21 rokov v roku 2023 strelil v prípravnom zápase proti Česku Artur Gajdoš, pre ktorého to bol premiérový zásah v tejto kategórii. Sokolíci však súperovi podľahli 1:2. Duel zhodnotili autor presného zásahu a kapitán Ľubomír Belko.

„Podľa mňa sme nezachytili úvod, prvý polčas podľa mňa nebol dobrý. Začiatok druhého tiež nie, ale ku koncu sme Čechov chytili, ale nepodali sme ideálny výkon,“ povedal po stretnutí Artur Gajdoš, ktorý sa do štatistík zapísal parádnou gólovou strelou, ktorou vyrovnával na priebežných 1:1. Ako videl daný moment a komu presný zásah venoval?

Gajdoš odohral 76 minút. V úvode asociačného termínu ho však trápilo poranené koleno. Lekársky tím reprezentácie však hráča z problémov dostal a futbalista AS Trenčín bol plne na duel s Českom pripravený. „Dúfam, že som už naplno v poriadku. Proti Česku som nič necítil a verím, že to tak bude aj naďalej,“ uviedol na túto tému Gajdoš.

V nadstavenom čase si sokolici vypracovali ešte jednu „gólovku“. Zakončenie Gažiho nezapadlo za bránkovú čiaru a navyše celú akciu prerušila hvizd rozhodcu, ktorý videl postavenie mimo hry.

Pondelkový duel hostil nový štadión v Hradci Králové a na súboj si našlo cestu viac ako 4500 divákov.

Kapitánsku pásku mal na rukáve Ľubomír Belko. Ako videl gólman MŠK Žilina duel s Českom?

Belko bol v bránke, keď Česi otvorili v 13. minúte po rohovom kope skóre. „Predpokladám, že to bola nacvičená situácia z tréningu,“ vravel Belko a viac doplnil vo videu.

Sokolíci duelom v Hradci Králové ukončili prvý rok prípravy na domáci šampionát, ktorý bude hostiť Slovensko v roku 2025. Počas tohto roka naša dvadsaťjednotka postupne remizovala so Slovinskom 0:0, zvíťazila nad Bulharskom a Severným Macedónskom 1:0, podľahla Maďarsku 0:1, remizovala s Rakúskom 1:1, prehrala s Českom 0:2, vyhrala v Dánsku 2:0, nerozhodne sa rozišla s Poľskom a Chorvátskom zhodne 2:2 a včerajší výsledok je v čerstvej pamäti.