logo
Reprezentácia

U21 / GRASSROOTS – Pod Tatrami Športový festival detí so sokolíkmi

Pondelok, 16.10.2023 16:47 | Posledná aktualizácia 18.10.2023 07:06
Sokolíci pozdravili hráčov a hráčky ŠK Zemedar Poprad – Stráže.
Sokolíci pozdravili hráčov a hráčky ŠK Zemedar Poprad – Stráže.
autor: Peterh Hric, zdroj: SFZ

POPRAD (SFZ) – V meste pod Tatrami si v uplynulých dňoch rozložila tréningový stan reprezentácia do 21 rokov, ktorá si v utorok o 15.00 h v Národnom tréningovom centre zmeria sily s hráčmi MFK Dukla Banská Bystrica. Dnes (v pondelok) sa konal na pôde ŠK Zemedar Poprad – Stráže a aj za prítomnosti sokolíkov Športový festival. Doobeda sa na ňom zúčastnilo približne štyristo detí z desiatich miestnych materských škôl a poobede si zašportovali členovia futbalovej rodiny klubu z mestskej časti Stráže spoločne so sokolíkmi.

Deti si doobeda užili prítomnosť maskota Gólika, s ktorým si zahrali futbal, vytvorili vláčik okolo celého ihriska, fotili sa s ním. Najmenší fanúšikovia najrozšírenejšej svetovej hry si domov odniesli podpiskarty slovenských súčasných a aj bývalých reprezentantov, sladkú odmenu, diplom za účasť a aj trofej.

Škôlkari nazbierali a zároveň minuli energiu na desiatich stanovištiach, kde boli pre nich pripravené rôzne pohybové aktivity – presnosť streľby, dve miniihriská s mantinelmi, nohejbal, súťaž o najtvrdšiu strelu, pilovanie techniky a kľučiek či volejbal. „Bola to úžasná akcia, bolo to tu perfektné,“ tešili sa pani učiteľky a na tvárach ich detí nechýbali široké úsmevy. Všade sa rozliehal smiech.

Poobede patril areál klubu ŠK Zemedar Poprad – Stráže už jeho hráčom, hráčkam, rodičom, trénerom, funkcionárom a štyrom reprezentantom slovenskej dvadsaťjednotky – Adriánovi Kaprálikov, Ľubomírovi Belkovi, Ninovi Marcellimu a rodákovi z Popradu Tomášovi Rigovi. Futbalisti porozprávali svoje príbehy o futbalových začiatkoch, aby sa nimi mohli inšpirovať samotní žiaci a dorastenci klubu.
„Okamžite, keď sme sa dozvedeli, že reprezentanti do 21 rokov prídu do Popradu, oslovil som trénera Jara Kentoša, s ktorým sa dlhšie poznám, s návrhom stretnutia hráčov repre a mládeže nášho klubu. Som rád, že privítal túto myšlienku a následne ju schválil aj technický riaditeľ SFZ. Cieľ tejto akcie? Ten je jasný – spájať ľudí, motivovať k športu. Sme radi, že vyšlo počasie a bola početná účasť,“ povedal manažér mládeže ŠK Zemedar Poprad – Stráže Martin Pohlod.

Hráči reprezentácie do 21 rokov, ktorí sa pripravujú na domáci európsky šampionát v roku 2025, darovali zástupcom miestneho klubu 20 lôpt a tvorcovi najlepšieho uvítacieho plagátu podpísaný dres.

Zverenci Jaroslava Kentoša sa s fanúšikmi stretli deň pred druhým stretnutím októbrového asociačného termínu proti Banskej Bystrici.

Koho bude mať Tomáš Rigo na tribúnach počas utorkového duelu slovenskej dvadsaťjednotky s MFK Dukla Banská Bystrica?


Asistent Auxt z U21 a aj Banskej Bystrice. Na ktorú lavičku si sadne v utorok? 

Je súčasťou trénerského tímu slovenskej reprezentácie do 21 rokov a aj MFK Dukla Banská Bystrica. Reč je o asistentovi Máriovi Auxtovi. Podieľal sa na organizácii zápasu týchto dvoch mužstiev?

Sokolíci si už počas októbrového zrazu zmerali sily s poľskými rovesníkmi (2:2). Teraz ich čaká MFK Dukla Banská Bystrica. „Ďalšie reprezentácie na tento termín už majú program, my sme však chceli využiť aj tento asociačný termín na dvojzápas. Preto sme sa dohodli na zápase s Banskou Bystricou, ktorá privítala možnosť odohrať duel s nami,“ ozrejmil v auguste po zverejnení informácie o súperoch asistent trénera Tibor Goljan. Jeho myšlienku počas pondelkového mediálneho termínu doplnil jeho kolega Mário Auxt„Tréneri v reprezentačnom tíme sme sa bavili, akým spôsobom hrá Banská Bystrica. Súpera sme vyberali aj podľa toho, akým spôsobom sa vyvíjajú naše zápasy. Verím, že nadviažeme na dobré veci zo stretnutia s Poľskom a ukáže nám to ďalšiu cestu do našej práce,“ priblížil Auxt.

Na lavičku ktorého tímu si sadne Auxt v utorok počas prípravného duelu? 

Asistent trénera na záver prezradil, aký je zdravotný stav tímu. „Chlapci sú po zdravotnej stránke v poriadku, všetci sú pripravení na 100 percent,“ uviedol Mário Auxt.

Branislav Sarňák

Značky