U21 – Koho si želajú sokolíci do baráže? | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

U21 – Koho si želajú sokolíci do baráže?


autor: Petra Ďuráčiová, zdroj: Daily fotos

BRATISLAVA (SFZ) – Chorvátsko, Česko, Dánsko, Island, Izrael, Írsko, Ukrajina a Slovensko – to je osmička výberov do 21 rokov, ktorá si vybojovala miestenku do barážového dvojzápasu o majstrovstvá Európy 2023. Zajtra (utorok 21. júna o 13.00 h) žreb určí, kto si s kým zmeria v septembri sily. Koho si želajú sokolíci?

Kapitán výberu Jaroslava Kentoša Peter Pokorný nemá vytypovaného súpera. „Je nemožné si vybrať. Všetky tímy, čo postúpili do baráže, sú vyrovnané a na jednej úrovni. Musíme sa sústrediť v prvom rade na nás a ísť postupne za naším vysnívaným cieľom,“ povedal pre futbalsfz.sk Pokorný.

O niečo konkrétnejší už boli jeho reprezentační spoluhráči. „Neviem, či máme veľmi na výber, každý súper je náročný. Možno Island by bol o čosi hrateľnejší, ale my sa musíme v prvom rade pozerať na seba a na náš výkon,“ konštatoval Ján Bernát.

Rovnako to vidí aj brankár Ivan Krajčírik: „Asi medzi hrateľnejších súperov by patril Island. Inak sú to všetko vyrovnané a kvalitné tímy, z ktorých si nevyberiete.“

Opačným smerom to ťahá obrancu Adama Oberta. „Asi by som si prial Izrael. Veľmi síce tohto súpera nepoznám, ale podľa mňa sa líši od ostatných. Všetko sú však veľmi nepríjemné tímy.“

Zakončovateľ dvadsaťjednotky a majstrovskej Viktorie Plzeň Matej Trusa by si rád zmeral sily s rovesníkmi spoza rieky Moravy. „Možno by som si želal Česko, bolo by to dobré derby,“ zakončil Trusa.

Majstrovstvá Európy, ktoré hostia budúci rok v termíne od 21. júna do 8. júla Gruzínsko a Rumunsko, už poznajú 12 účastníkov. Okrem hostiteľských krajín sa na šampionáte predstavia aj Belgicko, Anglicko, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Holandsko, Nórsko, Portugalsko, Španielsko a Švajčiarsko.

Značky