U21 – Kapitán Pokorný: Máme na čom stavať | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

U21 – Kapitán Pokorný: Máme na čom stavať

NITRA (SFZ) – Tri góly = tri body. To si po piatkovej výhre 3:1 nad rovesníkmi z Litvy môžu povedať hráči slovenskej reprezentácie do 21 rokov.

Kapitánsku pásku mal počas stretnutia Peter Pokorný„V prvom rade chcem zablahoželať mužstvu, myslím si, že sme podali dobrý výkon. Som spokojný, v defenzíve musíme ešte doladiť nejaké detaily. Máme na čom stavať do ďalších zápasov. Litovčania boli od úvodu nebezpeční, mali nepríjemných hráčov, čo sme možno nečakali. Vedeli sme sa s tým popasovať a od druhého polčasu sme mali stretnutie pod kontrolou.“

"Poky" bol blízko aj ku gólu, v 68. minúte najlepšie zareagoval na roh, skvelo si načasoval výskok, lopta z jeho hlavičky však smerovala tesne vedľa žrde. „Chýbali ,centimetriky‘... Som rád, že sa presadili ďalší chalani, ale potešilo by už aj mňa, keby som skóroval (smiech). V poslednom čase mám totiž viacero dobrých príležitostí,“ konštatoval hráč španielskeho Realu Sociedad.

Už v utorok nastúpia reprezentanti do 21 rokov na ďalší zápas, v Lurgane si zmerajú sily s hráčmi Severného Írska, ktorí v úvodnom zápase kvalifikácie prehrali na Malte 1:4.. „Ideme jednoznačne vyhrať, zabojovať, bude to ťažký zápas. Ideme na Ostrovy, všetci vieme, aký je tam futbal. Ideme pre tri body,“ vyhlásil na záver Pokorný.

Kóša: Po každej výhre je dobrá nálada

Úspešný vstup do kvalifikácie o majstrovstvá Európy 2023, ktoré hostia Gruzínsko a Rumunsko, tešil aj najmladšieho vo výbere trénera Jaroslava Kentoša, ešte stále 17-ročného stopéra Sebastiána Kóšu„Nebol to ľahký zápas, ale náš cieľ bol, aby sme do ,kvaldy‘ vykročili víťazstvom. V úvode to bolo nervózne, potom to z nás opadlo, uhrali sme si to a ukázali kvalitu,“ povedal pre futbalsfz.sk Kóša, ktorý vypichol silné stránky súpera: „Hrali na dvoch hrotových útočníkov a ďalší Litovčania si dobre nabiehali do medzipriestorov. Niekedy som presne nevedel, či mám vystúpiť, alebo nie.“

Po zápase vládla v šatni dobrá atmosféra. „(úsmev) Po každej výhre je dobrá nálada. Výhra sa počíta o to viac, že je na začiatku kvalifikácie, doma, pred fanúšikmi a teraz v dobrých výkonoch a výsledkoch už len pokračovať,“ uviedol obranca FC Spartak Trnava.

Ďalšie výsledky C-skupiny
Malta - Severné Írsko 1:4
Španielsko - Rusko 4:1 

MATEJ TRUSA

MARTIN ŠVIDERSKÝ

V sobotu dopoludnia sokolíci absolvovali tréningovú jednotku.

Značky