U21 – Nováčik Gerebenits: Dúfam, že skórujem aj za repre | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

U21 – Nováčik Gerebenits: Dúfam, že skórujem aj za repre

Roland Gerebenits počas tréningu.
autor: SFZ, zdroj: futbalsfz.sk

ANTALYA (SFZ) – Bol súčasťou slovenských mládežníckych reprezentácií, potom na dva roky vypadol z nominácií a teraz si svojimi výkonmi opäť vypýtal šancu hrať za svoju krajinu, keď ho povolal tréner dvadsaťjednotky Jaroslav Kentoš. Reč je o útočníkovi FK Železiarne Podbrezová Rolandovi Gerebenitsovi.

„Nominácia ma potešila, na zraz som sa tešil a chcem trénerom ukázať, čo vo mne je. Verím, že sa ukážem v dobrom svetle a budem dostávať pozvánky aj naďalej, najmä na kvalifikáciu,“ povedal pre futbalsfz.sk nováčik v dvadsaťjednotke Roland Gerebenits, ktorý na marcový zraz prišiel aj s ďalšími štyrmi spoluhráčmi Richardom Ludhom, Petrom Kováčikom, Rolandom Galčíkom a Vladimírom Barborom, ktorí tiež zabojujú o prvé minúty v kategórii do 21 rokov. „Bavili sme sa o tom, že je super, že toľkí z nášho klubu sme v nominácii. Je to pre nás niečo nové, ďalšia výzva. Musíme na sebe pracovať, zlepšovať sa a ukázať všetko, čo je v nás,“ vyhlásil žilinský rodák.

Sokolíkov čakajú v Turecku počas Antalya Cupu tri prípravné zápasy s Uzbekistanom do 23 rokov (25. marca o 15:00 SEČ) a rovesníkmi zo Severného Macedónska (27. marca o 15:00 SEČ) a Ukrajiny (29. marca o 17:00 SELČ). „Cieľ tímu je, aby sme mali dobrú konfrontáciu, zvládli všetky tri zápasy. Z môjho osobného hľadiska by som chcel streliť nejaký gól a pomôcť k výhram. Tréner nám už na úvod zrazu povedal, že sa bude snažiť každého vyťažiť rovnako. Za každú minútu, ktorú budem môcť odohrať, budem rád,“ uviedol Gerebenits a prezradil, na koho sa najviac tešil. „S viacerými chalanmi sme si už čo to preskákali v mládežníckych kategóriách. Najviac som sa však tešil na chalanov zo Žiliny, keďže som ešte stále jej kmeňový hráč. Ale ak mám jedného menovať, tak najviac som sa tešil na Sama Suľu. Sme dobrí kamaráti a vždy keď sme spolu, tak sa poriadne nasmejeme,“ pridal Roland.

Tomu sa gólovo v ostatnom období darí, keď za „železiarov“ strelil počas marca dva góly pri výhrach nad Skalicou (3:1) a Dubnicou (3:0). „Cítim sa výborne, už počas zimnej prípravy som ukázal, že viem dávať góly. Dúfam, že skórujem aj teraz za repre,“ zaprial si zakončovateľ.

Jeho klubových spoluhráčov čaká v stredu stretnutie 4. kola Slovenského pohára – Slovnaft Cupu. „Hovoril som im, že bolo by dobré, keby zamakali a vyhrali. Budeme na nich myslieť a dúfam, že v ďalšom kole im pomôžeme už priamo na ihrisku,“ konštatoval Gerebenits.

Značky