logo
Reprezentácia

U21 – Sokolíci zdolali Severné Macedónsko a vyhrali Antalya Cup

ANTALYA (SFZ) – Tretím súperom slovenských reprezentantov do 21 rokov počas sústredenia v Turecku boli v utorok rovesníci Severného Macedónska, bolo to zároveň finále Antalya Cupu 2023. Zo zisku trofeje sa po víťazstve 1:0 tešili naši futbalisti, ktorí turnaj vyhrali aj v roku 2021.

Stretnutie sa hralo presne dva roky a jeden deň od ostatného vzájomného merania síl. Aj 27. marca 2021 si tieto dve reprezentácie zmerali sily počas Antalya Cupu, vtedy sa aktéri rozišli zmierlivo 2:2.

Dnes ako prví pohrozili v 4. min naši hráči, z priameho kopu poslal loptu priamo na bránku Šviderský, gólman Alchevski pokus nášho kapitána vyrazil. 

V 10. min sa dostal do zakončenia Kalkan, ktorý sa ocitol zoči-voči Teplanovi, náš brankár sa prezentoval skvelým zákrokom.

V 27. min si vybojovali priamy kop reprezentanti Slovenska, strela Riga smerovala nad brvno.

V 34. min zahral Tandara aut, od Riga sa lopta cez Demitru dostala až pred malé vápno, kde bol Selecký. Jeho zakončenie vytlačil brankár súpera na roh.

V 67. min sa ujali vedenia slovenskí futbalisti. Kaprálik potiahol loptu po pravej strane, nacentroval na zadnú žrď, kde si loptu spracoval Veselovský a skóroval – 1:0.

V 87. min sa po priamom kope odrazila lopta ku Kaprálikovi, ten ju z hranice šestnástky poslal nad hornú žrď.

V 88. min vytiahol Teplan dobrý zákrok, spoza veľkého vápna vystrelil Angelov.

V nadstavenom čase zahviezdil opäť Teplan. Krstevski zahral štandardku, lopta smerovala do bránky, ale slovenský brankár ju vyrazil na roh.

Slováci sa po záverečnom hvizde tešili zo zisku Antalya Cupu.

Organizátori za najlepšieho útočníka turnaja vyhlásili Adriána Kaprálika.

V dueli o 3. miesto zdolali Fíni Bulharsko 2:0.

HLAS PO ZÁPASE

TIBOR GOLJAN (asistent trénera U21)

Asistent trénera Tibor Goljan hodnotí tri prípravné zápasy v Turecku

Video zo záverečného ceremoniálu a radosť v šatni

Značky