U21 – Na úvod sústredenia v Turecku remíza so Slovinskom

Streda, 22.3.2023 17:05 | Posledná aktualizácia 22.3.2023 19:04

autor: SFZ, zdroj: SFZ

ANTALYA (SFZ) – Slovenská reprezentácia do 21 rokov odohrala prvé stretnutie v kalendárnom roku 2023. Sokolíci si v prípravnom zápase počas sústredenia v Turecku zmerali sily s rovesníkmi zo Slovinska. V stretnutí gól nepadol.

V základnej zostave si premiéru odkrútilo osem hráčov – Surovčík, Tandara, Leitner, Gomola, Selecký, Veselovský, Olejník a Horvát. Už so skúsenosťami z medzinárodných zápasov v tejto vekovej kategórii ich doplnila trojica Šviderský, Kaprálik a Nebyla, ktorý mal na ramene kapitánsku pásku.

V 6. min potiahol po čiare akciu Veselovský, nacentroval na prednú žrď, kde bolo viacero jeho spoluhráčov, brankár Leban loptu vyrazil.

V 13. min zakombinovali Slovinci, z hranice šestnástky vypálil Pišek, pokus skončil tesne vedľa žrde.

V 22. min sa dostal do zakončenia Ajhmajer, skákajúca lopta Surovčíka nepomýlila, náš brankár ju schoval v rukaviciach.

V 28. min sa ďalším výborným zákrokom prezentoval gólman sokolíkov. Prihrávku za našu obranu si prevzal Bosilj, vystrelil, ale pozorný Surovčík zažehnal nebezpečenstvo.

V 32. min zahrávali sokolíci priamy kop, s loptou do šestnástky vbehol Veselovský, jeho prudký center však žiadneho zo spoluhráčov nenašiel.

V 40. min museli Slováci striedať, miesto Olejníka šiel do hry Čerepkai.

V 44. min sa k zakončeniu opäť dostali Slovinci, Pišek vystrelil tesne vedľa bránky.

V 45. min vystrelil Veselovský, jeho pokus letel nad brvno.

V prvom polčase gól nepadol.

Do druhého polčasu urobil tréner Jaroslav Kentoš v zostave osem zmien – na ihrisku zostali len brankár Surovčík, obranca Selecký a Čerepkai, ktorého poslal do hry lodivod na konci prvého dejstva. Do stretnutia od 46. minúty zasiahli do merania síl Mazanovský, Jakubko, Morel, Rigo, Hornyák, Rakyta, Demitra a Trabalík.

V 46. min sa lopta po kombinácii dostala k Čerepkaiovi, jeho strela spoza veľkého vápna smerovala nad brvno.

V 70. min Slovinci mali výhodu rohového kopu, lopta smerovala priamo na bránku, Surovčík ju vytlačil.

V 80. min súper prečíslil našu obranu, Surovčík obstál zoči-voči Pečarovi, jeho zakončenie vytesnil na roh.

V 84. min zakrútil na slovenskú bránku loptu z priameho kopu Sešlar, náš gólman ju skrotil v rukaviciach.

V 86. min zahviezdil Surovčík, Ratnikovu hlavičku vytlačil doslova z bránkovej čiary.