U21 – Slovensko – Wales 4:2

Utorok, 15.10.2024 18:42 | Posledná aktualizácia 15.10.2024 19:02
Roman Čerepkai po strelení gólu na 2:1 v prípravnom zápase Slovensko 21 – Wales 21 v Dunajskej Strede (15.10.2024)
autor: Martin Gabura, zdroj: SFZ

DUNAJSKÁ STREDA (SFZ) – Futbalová reprezentácia do 21 rokov ukončila októbrový zraz so stopercentnou bilanciou. Zverenci Jaroslava Kentoša totiž uspeli aj v druhom prípravnom zápase v rámci tejto asociačnej prestávky, keď pred 569 divákmi zvíťazili v Dunajskej Strede nad Walesom 4:2.

Vstup do zápasu mali lepší hostia. Už po šiestich minútach hry sa v náznaku šance ocitol po Williamsovom centri Popov, ktorý však nezakončil ideálne. V 14. minúte sa však už Wales tešil. Po ľavej strane prešiel Congreve, jeho strieľanú prihrávku Danko vyrazil, no z druhej vlny dobiehal Hammond, ktorého dôrazné zakončenie skončilo v slovenskej sieti. Hostia mohli svoje vedenie navýšiť o štyri minúty neskôr. Congreve prízemným centrom hľadal Hampsona, ktorému chýbal azda polkrok k tomu, aby zvýšil na 2:0.

Skóre sa tak menilo napokon v 23. minúte a na radosť tribún v Dunajskej Strede na opačnej strane. Wales síce odvrátil rohový kop Slovenska, no lopta sa dostala len k Šviderskému, ktorý z voleja vypálil, Benjamin jeho pokus výborným zákrokom zlikvidoval, no z dorážky Marek Ujlaky hlavou už predsa len poslal loptu do waleskej brány. Slovákov strelený gól posmelil a nevykoľajil ich ani nebezpečný pokus Hammonda z 25. minúty. Naopak, v 28. minúte boli sokolíci blízko k dokonaniu zvratu, avšak Roman Čerepkai po Šviderského priamom kope hlavou v dobrej pozícii netrafil loptu ideálne. Slovenský útočník si to však všetko vynahradil tesne pred koncom polčasu, keď krásnou strelou umiestnenou k druhej žrdi spoza pokutového územia nedal Benjaminovi šancu – 2:1.

Sokoklíci v úvode druhého polčasu nadviazali na záver toho prvého a už po deviatich minútach hry sa tešili z tretieho gólu vo waleskej sieti. Po priamom kope po Hampsonovom faule Griger v dobrej pozícii nezakončil, lopta sa však odrazila na voľného Tadeáša Hájovského, ktorý sa po prudkej a presne strele tešil z prvého gólu v drese reprezentačnej dvadsaťjednotke. Wales na tretí gól reagoval relatívne rýchlo. Po hodine hry sa po sérii nešťastných odrazov v hĺbke šestnástky po rohovom kope hostí dostal k zakončeniu Farrell a z bezprostrednej blízkosti nedal Dankovi nárok.

Prinavrátiť dvojgólové vedenie svojmu tímu mohol v 66. minúte Čerepkai, avšak jeho strela z voleja po dlhom pase skončila len na brvne brány Evana Wattsa, ktorý v 61. minúte vystriedal dvotedy chytajúceho Benjamina. Waleský brankár napokon inkasoval v 74. minúte. Po rohovom kope sa dostal k strele Nino Marcelli, ktorý z voleja prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 4:2. Wales ani za tohto stavu nekapituloval. Blízko kontaktnému gólu bol v 85. minúte. Po kombinácii sa hostia dostali až do blízkosti Danka, no Cotterillova prihrávka pred odkrytú bránku nenašla nikoho v červenom drese. Slováci si dvojgólové vedenie napokon ustrážili až do záverečného hvizdu a na svoje konto si tak pripísali už siedme víťazstvo v kalendárnom roku 2024.

Jaroslav KENTOŠ (tréner U21): „Z môjho pohľadu veľmi cenné víťazstvo. Hrali sme proti veľmi dobrému súperovi, ktorý hrá aktívny futbal, či už z pohľadu ofenzívy alebo defenzívy. Museli sme ukázať kvalitu, aby sme sa dokázali strelecky presadiť. Oproti zápasu proti Grécku bola u nás dnes lepšia defenzíva než ofenzíva. Na druhej strane sa nám podarilo streliť tri góly zo štandardných situácií, za čo sme veľmi radi.“

Roman ČEREPKAI (strelec gólu na 2:1): „Bol to veľmi ťažký zápas s kvalitným súperom, ktorý prišiel na nás takticky pripravený. Najmä prvá polovica zápasu bola ako na hojdačke. Chvíľu sme dominovali my, chvíľu oni. Je veľké plus, že sme si vytvorili dostatok šancí, ktoré sme dokázali aj premeniť. Na druhej strane, treba sa nabudúce vyvarovať zbytočných inkasovaných gólov. Na tomto výkone sa však dá stavať.“