logo
Reprezentácia

U21 – Sokolíci odštartovali prípravu na Rusov a Litovčanov, tréner Kentoš: Forma chlapcov je dobrá

NITRA (SFZ) – Slovenskí reprezentanti do 21 rokov zavŕšia kalendárny rok 2021 dvomi kvalifikačnými stretnutiami ME 2023 na pôde súperov. Na rovesníkov z Ruska (12. 11. 2021 v Moskve o 18.00 SEČ) a Litvy (16. 11. 2021 v Alytuse o 17.30 SEČ) sa začali sokolíci pripravovať dnes v Nitre. 

Na úvod zrazu sa trénerovi Jaroslavovi Kentošovi hlásilo deväť nominovaných. Boli to brankár Ľubomír Belko a na prvom tréningu mal trénerský štáb k dispozícii z hráčov v poli Petra Kováčika, Rolanda Galčíka, Mateja Trusu, Dominika Javorčeka, Samuela Suľu, Miroslava Gona, Adama Goljana a Adriána Kaprálika. Zvyšní hráči sa k tímu pripoja ešte počas nedele a pondelka. V kádri nastala jedna vynútená zmena. „Gergely Tumma mal počas týždňa pozitívny PCR test na covid a na miesto neho sme donominovali Dominika Javorčeka. Ostatní hráči by mali byť k dispozícii a pripravení na najbližšie dve stretnutia,“ povedal tréner Jaroslav Kentoš, ktorého teší vyťaženosť jeho zverencov na klubovej úrovni. „Chlapci pravidelne hrávajú a ich forma je dobrá,“ skonštatoval lodivod.

Goljan a Trusa: Rusi a Litovčania sú kvalitní súperi

V dobrej nálade prišiel na zraz Adam Goljan„Posledné dva zápasy so Žilinou sme vyhrali, takže sa cítim v dobrej forme, hrá sa mi dobre, všetko je v poriadku,“ uviedol krídelník.

Goljan a aj ďalší nominovaní hráči sa však už v mysliach upierajú na Rusov a Litovčanov. „Čakajú nás kvalitní súperi. Ruskí hráči hrajú v najvyššej tamojšej súťaž, sú súbojoví, agresívni, budú sa snažiť vnútiť nám ich spôsob hry. My si však veríme, ak zopakujeme výkony z predchádzajúcich zápasov v septembri a októbri a aj teraz necháme na ihrisku sto percent, tak by sme ich mohli zdolať. Čo sa týka Litvy, tak očakávam, že jej hráči budú vychádzať viac z defenzívy, budú čakať na naše chyby a budú sa snažiť vyrážať do rýchlych protiútokov. Duel by sme mali mať pod kontrolou a verím, že ho trojbodovo zvládneme. V Nitre, keď sme nad nimi vyhrali v septembri 3:1, sme videli, kde majú slabiny, takže nám aj to môže pomôcť,“ vravel hráč MŠK Žilina. 

V prvej partii prítomných nechýbal útočník MFK Zemplín Michalovce Matej Trusa„Na zraz a chalanov som sa tešil, je to pre mňa pocta, že môžem hrať za Slovensko. Dúfam, že predvedieme dobrú hru a to vyústi do bodového zápisu,“ vyhlásil útočník.

Trusa má spomedzi nominovaných hráčov najvyšší počet strelených gólov – sedem. „Na zraz si nedávam žiadne konkrétne osobné ciele. Verím však, že ako tím získame čo najviac bodov, ideálne šesť. Uvedomujeme si, že tieto dva zápasy môžu výrazne prehovoriť o ďalšom vývoji v skupine. Rusi a aj Litovčania sú kvalitní súperi, my sa však musíme držať pokynov od trénerov a hrať to, čo nám povedia,“ konštatoval Trusa.

Značky