U21 – Sokolíci si poradili s Bulharmi

Sobota, 25.3.2023 17:45 | Posledná aktualizácia 26.3.2023 06:23

autor: SFZ, zdroj: SFZ

ANTALYA (SFZ) – Reprezentanti do 21 rokov v sobotu odohrali druhý zápas na sústredení v Turecku, prvý v rámci Antalya Cupu. Po bezgólovej stredajšej remíze so Slovinskom dnes sokolíci zdolali Bulharsko 1:0. Z premiérového gólu za slovenskú dvadsaťjednotku sa tešil Vladimír Trabalík.

V 3. min zatočil Tsenov loptu z priameho kopu z rohu šestnástky na bránku, Frühwald ju vytlačil na roh.

V 6. min mali Bulhari ďalšiu štandardku, lopta sa poodrážala k Pavlovovi, jeho strelu Čerepkai tečoval na roh.

V 11. min si nabehol Aleksandrov na loptu za našu obranu, Frühwald zoči-voči útočníka súpera vychytal.

V 17. min vysunul Veselovský dlhou prihrávkou Kaprálika, ten loptu prepasíroval do šestnástky, Nebyla vystrelil, reflexný zákrok vytiahol gólman Bulharska Hristov.

Kapitán slovenskej reprezentácie sa dostal do ďalšej šance v 35. min, vnútri veľkého vápna si spracoval loptu, vystrelil, ale Hristov ju skrotil v rukaviciach.

V 44. min Javorček odvážne zaútočil od stredovej čiary, šikovne poslal loptu po zemi za obranu súpera, kde nabiehal Čerepkai. Rýchlejšie bol však napokon pri nej Hristov a skryl ju v rukaviciach.

V 52. min vystrelil spoza šestnástky Nguyen Do, Nebyla jeho pokus tečoval na roh.

V 57. min mali výhodu priameho kopu slovenskí futbalisti. Šviderský posunul loptu na Riga, ten vystrelil, lenže cieľ tesne minul.

V 58. min sa šikovne uvoľnil po prihrávke od Nebylu Veselovský, zakončenie na zadnú žrď šlo mimo bulharskej svätyne.

V 69. min poslal Leitner dlhý pas za obranu Bulharska, osobný súboj vyhral Demitra, loptu posunul do šestnástky, kde sa jej zmocnil Kaprálik. Jeho zakončenie z hranice päťky vyrazil Hristov pred seba. Do toho priestoru si nabehol Trabalík, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 1:0.

Do konca súboja už ďalší gól nepadol.

V ďalšom stretnutí na turnaji Severní Macedónci zdolali po jedenástkovom rozstrele Fínsko. Po 90 minútach bol stav 1:1, penaltovú lotériu zvládli lepši hráči z Balkánskeho polostrova, ktorý ju vyhrali 6:5.

Naši reprezentanti si najbližšie zmerajú sily práve so Severným Macedónskom, duel je na programe v utorok 28. marca o 17.30 SELČ.

Trabalík: Gól pre rodičov

V 63. minúte vybehol na ihrisko a o deväť minút poslal loptu do siete. O gólovej akcii povedal Vladimír Trabalík viac vo videu. Presný zásah venoval najbližším. „Tento zásah je pre rodičov, im ho venujem,“ povedal Trabalík pre futbalsfz.sk. Sokolíci proti Bulharom ustáli množstvo osobných súbojov. „Boli veľmi nepríjemným súperom, hrali do tela a dohrávali súboje,“ konštatoval útočník Slovenska.

MÁRIO AUXT (asistent trénera Slovenska U21)