U21 – Sokolíci v Rusku nestrelili gól, prehrali 0:3, tréner Kentoš: Podali lepší výkon

Piatok, 12.11.2021 20:00 | Posledná aktualizácia 12.11.2021 22:23

MOSKVA (SFZ) – Sokolíci v piatok nastúpili na piaty zápas kvalifikácie ME 2023, v metropole Ruska podľahli domácim rovesníkom 0:3. Rusi položili základ úspechu v prvom polčase, vyhrali ho 2:0.

Už v 2. min pohrozili slovenskí reprezentanti, keď po centri Mesíka zakončoval Lavrinčík, lopta ale letela nad brvno. V 13. min sa do dobrej pozície dostali domáci, Krajčírik vytlačil jednou rukou pokus Agalarova na roh.

V 21. min sa Kaprálik ocitol za obranou domácich, loptu však v dobrej pozícii a bránený Litvinovom netrafil ideálne a tá skončila mimo troch žrdí.

V 34. min sa už Rusi ujali vedenia, Khlusevich vystrelil spoza šestnástky k pravej žrdi a loptu zastavila až sieť – 1:0.

V 43. min zakončoval opäť Kaprálik, ale jeho pokus zblokovala domáca obrana.

V záverečnej minúte prvého polčasu zvýšili domáci na 2:0, dlhý center priťukol Maradishvili hlavou spoluhráčovi Agalarovi, ktorý hlavičkou prekonal Krajčírika.

V druhom polčase mladí Slováci skorigovať vývoj duelu, ale Rusi si náskok a hru ustrážili. Na oboch stranách napríklad zazvonilo brvno.

Domáci urobili bodku za zápasom v 82. min, Krajčírik, ktorý pred tým niekoľkokrát vytiahol dobrý zákrok, bol prikrátky na Suleymanova. Ten po priťuknutí od Tyukavinova, zakončil do hornej časti bránky – 3:0.