U21 – Sokolíci vrátili Severným Írom prehru, tréner Kentoš: Som rád, že sme to zvládli

Piatok, 25.3.2022 17:58 | Posledná aktualizácia 26.3.2022 05:41

ŽILINA (SFZ) – Slovenskí reprezentanti do 21 rokov privítali v úvodnom zápase marcového asociačného termínu kvalifikácie ME 2023 rovesníkov zo Severného Írska. Na ich pôde naši mladíci prehrali 0:1, teraz si sokolíci poradili so súpermi z Ostrovov 2:1, keď sa z gólov tešili Trusa a Kadák.

V 2. min sa sokolíci dostali prvýkrát do sľubného útoku. Trusa si vymenil loptu s Galčíkom. Hráč druholigovej Podbrezovej vystrelil, lopta skončila tesne vedľa žrde. Na tribúnach to opäť zahučalo v 10. min. Trusa aktívnym napadaním vybojoval loptu, tá sa odrazila ku Kaprálikovi, ten odkrytú bránku prekopol.

V 14. min si našiel svoje miesto medzi obrancami Severného Írska Kadák. Ten pohotovo vystrelil, jeho zakončenie hostia tečovali na roh.

V 18. min zaútočili hostia. Kapitán Galbraith minul bránku, ktorú strážil Belko.

V 22. min opäť ťahal za dlhší koniec povrazu severoírsky brankár Webber. Lopta sa od Kadáka cez Kaprálika dostala ku Trusovi, ktorý bol v malom vápne. Jeho zakončenie však gólman zlikvidoval.

V 24. min ukázal najskôr po zákroku na Kaprálika hlavný rozhodca Kastrati na biely bod, následne svoje rozhodnutie zmenil a loptu prisúdil hráčom z Ostrovov. Hráč MŠK Žilina predviedol ďalší pekný futbalový moment o dve minúty neskôr, keď sa preštrikoval cez obranu súpera. Jeho pokus skončil na pozornom Webberovi.

V 30. min už dvíhali fanúšikovia ruky nad hlavu, ale lopta opäť neskončila v sieti. Lichý našiel dlhým pasom Kaprálika, ten z prvej prihral Trusovi, ktorý bol na zadnej žrdi. No útočník Plzne nedokázal otvoriť skóre. V 31. min skúsil vystreliť spoza šestnástky Bernát, jeho pokus zastavila žrď.

V 37. min si priaznivci konečne zakričali GÓL! Kaprálik zo strany potiahol loptu do šestnástky, prihrávkou po zemi našiel Trusu, ktorý ju prepasíroval za bránkovú čiaru 1:0

V 43. min pokus z väčšej diaľky z kopačky kapitána Mesíka letel tesne nad brvno, čo bola aj posledná prvopolčasová šanca.

Prvú šancu v druhom dejstve, ktoré už toľko gólových možností neprinieslo, mali mladí Slováci. V 48. min našiel Kaprálik centrom Trusu, jeho hlavička letela nad bránku.

V 61. min Severní Íri vyrovnali na 1:1. Lopta doputovala k Johnstonovi, ktorý ju pohotovo poslal do siete.

V 73. min zahrával priamy kop Kadák. Skúsil priamo ohroziť bránku, lopta skončila vedľa žrde.

V 85. min napokon hlavný rozhodca predsa len nariadil pokutový kop. Zahrávali ho slovenskí reprezentanti. Na svoje plecia to zobral Kadák – ktorý presnou strelou prekonal Webbera 2:1 a stanovil výsledné skóre.