logo
Reprezentácia

U21 – Také meno v slovenskom kalendári nenájdete, ale v repre áno. Fares Shudeiwa je nováčikom medzi sokolíkmi

Pondelok, 13.11.2023 14:00 | Posledná aktualizácia 13.11.2023 15:44
Fares Shudeiwa je nováčikom v reprezentácii do 21 rokov.
Fares Shudeiwa je nováčikom v reprezentácii do 21 rokov.

ŠAMORÍN (SFZ) – Netradičné meno v slovenskom reprezentačnom tíme do 21 rokov. Fares Shudeiwa si počas novembrového asociačného termínu odkrúti premiéru v mužstve trénera našej dvadsaťjednotky Jaroslava Kentoša. Hráč FC Vysočina Jihlava, ktorý už reprezentoval na mládežníckej úrovni aj Česko, prezradil, aké farby chce v budúcnosti hájiť.

V tíme U21 je nováčikom. Aké mal stredopoliar pocity pred príchodom na zraz? „Super. Som veľmi vďačný, že tu môžem byť (viac vo videu).“ 

Trénerský tím reprezentácie mal Shudeiwu v merku už dlhšie. Lenže k jeho nominácii na predošlé zrazy vystavili stopku zdravotné potiaže. „Mal som viaceré problémy. Raz sa týkali členku, potom zas zadného stehenného svalu. Ťahalo sa to celkom dlho, vlastne celý rok. Som veľmi rád, že som konečne pripravený a zdravotne fit,“ zvestoval dobré správy 21-ročný futbalista. Aké má ciele na svojom prvom zraze?

Prvé oťukávačky s národným tímom Slovenska už má. V roku 2021 nás reprezentoval v kategórii do 19 rokov, proti Maďarsku odohral celý duel a so spoluhráčmi sa tešil z víťazstva 1:0. „Poznám viacero chalanov, zvyšných spoznám a teším sa na super partiu,“ vravel Shudeiwa, ktorý si však vyskúšal už aj český dres. Krajinu nášho západného suseda reprezentoval v kategórii do 20 rokov. „Som pevne rozhodnutý, že chcem reprezentovať Slovensko,“ vyhlásil odhodlane.

V novembri si sokolíci zmerajú sily s Chorvátskom a Českom. Shudeiwa pôsobí na klubovej scéne v druholigovej Jihlave, čiže českého súpera ma zmapovaného.

Krstné meno Fares v slovenskom kalendári nenájdete. Aký je pôvod mena a aj samotného hráča?

Branislav Sarňák

Značky