U21 – Tréner Kentoš povolal na Španielov a Maltu 23 hráčov: Mali sme pozitívne starosti | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

U21 – Tréner Kentoš povolal na Španielov a Maltu 23 hráčov: Mali sme pozitívne starosti


autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Tréner futbalovej reprezentácie Slovenska do 21 rokov Jaroslav Kentoš nominoval na dva októbrové zápasy kvalifikácie ME 2023 v rámci C-skupiny proti Španielsku (8. 10. 2021 v Seville o 20.45 h) a Malte (12. 10. 2021 v Nitre o 16.30 h) 23 hráčov.

Oproti septembrovej nominácii urobil lodivod štyri zmeny. Na brankárskom poste nahradí Michala Kukučku gólman Podbrezovej Richard Ludha a z hráčov do poľa sú miesto Adama Tučného, Mariána Pišoju a Adama Oberta povolaní Matúš Malý, Samuel Suľa a Matúš Kmeť. „Pri tvorbe nominácie sme mali pozitívne starosti, všetci hráči pravidelne hrávajú. Jediný menší problém bol s Adamom Obertom, ktorý bol na poslednom zraze pozitívne testovaný a musel ostať doma v desaťdňovej karanténe a neskôr sa pripojil k svojmu klubu. Tak to bol jeden z dôvodov, prečo teraz ostáva v tréningovom procese Cagliari. Ďalej sme urobili zmenu medzi brankármi, keď sme opäť nominovali Riša Ludhu, ale všetci brankári, či už Ivan Krajčírik, Ľubo Belko, Rišo Ludha, alebo náhradníci Mišo Kukučka s Martinom Trnovským majú veľmi dobrú výkonnosť. Pre tento zraz sme sa rozhodli aj s trénerom brankárov Pavlom Kameschom takto. Na stopérsky post sme povolali Matúša Malého miesto zraneného Mariána Pišoju, už na poslednom zraze mal problémy s kolenom. Malý podáva dobré výkony v Šamoríne a bol aj v užšej nominácii na zápas Dunajskej Stredy a proti Trnave aj nastúpil. Samo Suľa, ktorý hrá pravidelne za rezervu Žiliny, je v menoslove miesto spomínaného Adama Oberta. Matúš Kmeť hrá tiež pravidelne, posledné tri zápasy za Dubnicu, farmu Trenčína a po zranení dostáva priestor. Hovorím, mali sme viac pozitívnych starostí,“ ozrejmil tréner reprezentácie do 21 rokov Jaroslav Kentoš skladanie nominácie.

V septembri sokolíci zdolali Litvu 3:1, ale prehrali v Severnom Írsku 0:1. „S bodovým ziskom zo septembrového zrazu nie sme spokojní, všetkých nás mrzí, že sme Severným Írom nevzali aspoň bod. Náš výkon mal dobré parametre. Musíme hrať však ešte lepšie, agresívnejšie, byť viac nebezpeční vpredu, aby sme získavali body aj v takých zápasoch,“ konštatoval Kentoš, ktorého zverenci počas októbrových stretnutí zabojujú o body proti favoritovi skupiny Španielom a rovesníkom z Malty. Tí napríklad počas uplynulého asociačného termínu zdolali Severných Írov. „Španielsko je kvalitný tím, väčšina hráčov hrá španielsku prvú ligu. Bude to o tom, ako my pristúpime k zápasu, s akou odvahou a aktivitou doň pôjdeme. Maltu máme taktiež dobre zmapovanú. Hrá systémom 3-5-2 alebo 3-4-3. Jej hráči hrajú z dobre organizovanej obrany, vedia byť nebezpeční z rýchlych protiútokov. Verím, že keď naši chlapci podajú dobré výkony, tak ich dokážeme zdolať.“

Medzi náhradníkmi trénera A-tímu Slovenska Štefana Tarkoviča na zápasy kvalifikácie MS 2022 proti Rusku a Chorvátsku je aj kapitán dvadsaťjednotky Peter Pokorný. „Vedel som o tom a s trénerom Tarkovičom sme sa o tom bavili, že Peter Pokorný je v ich hľadáčiku. Či sa počas zrazu od nás odpojí, to je jedna z možností. Ale som rád, že teraz je medzi nami, jeho výkony v dvadsaťjednotke spĺňajú dobré kritériá a uvidíme, čo prinesie najbližší zraz. Zápasy Peťa Pokorného za Real Sociedad B som videl všetky, čo je malé prekvapenie, naposledy proti Huesce nastúpil ako stopér. Som veľmi rád, že pravidelne hrá v druhej španielskej súťaži, čo je veľmi náročná liga a to pomôže jeho progresu. My však neuvažujeme nad tým, že by hral na stopérskom poste, ale je to pre nás a aj pre neho dobrá alternatíva,“ uviedol kouč.

NOMINÁCIA
BRANKÁRI
Ivan Krajčírik
(MFK Ružomberok)
Richard Ludha (FK Železiarne Podbrezová)
Ľubomír Belko (MŠK Žilina)

OBRANCOVIA
Peter Kováčik
(FK Železiarne Podbrezová)
Kristián Mihálek (FC Petržalka)
Sebastián Kóša (FC Spartak Trnava)
Tomáš Nemčík (MŠK Žilina)
Ivan Mesík (Stabaek Football)
Matúš Malý (FC DAC 1904 Dunajská Streda)
Samuel Suľa (MŠK Žilina)
Matúš Vojtko (ŠK Slovan Bratislava)

STREDOPOLIARI
Martin Šviderský
 (Manchester United FC)
Peter Pokorný (Real Sociedad)
Samuel Lavrinčík (AS Trenčín)
Miroslav Gono (MŠK Žilina)
Ján Bernát (KVC Westerlo)
Filip Lichý (ŠK Slovan Bratislava)
Adam Goljan (MŠK Žilina)
Matúš Kmeť (AS Trenčín)
Roland Galčík (FK Železiarne Podbrezová)

ÚTOČNÍCI
Adrián Kaprálik
(MŠK Žilina)
Matej Trusa (MFK Zemplín Michalovce)
Jakub Kadák (AS Trenčín)

NÁHRADNÍCI

BRANKÁRI
Michal Kukučka
(AS Trenčín)
Martin Trnovský (ŠK Slovan Bratislava)

OBRANCOVIA
Mikuláš Bakaľa
(FK Železiarne Podbrezová)
Patrik Leitner (MŠK Žilina)
Adam Obert (Cagliari Calcio)
Gergely Tumma (Spartak Trnava)
Dominik Javorček (MŠK Žilina)
Simeon Kohút (FC Petržalka)

STREDOPOLIARI
Sebastián Nebyla
(FC DAC 1904 Dunajská Streda)
Oliver Luterán (MFK Ružomberok)
Timotej Múdry (MFK Ružomberok)
Fares Shudeiwa (FC Vysočina Jihlava)
Samuel Ďatko (FK Železiarne Podbrezová)
Patrik Myslovič (MŠK Žilina)
Matúš Begala (MFK Zemplín Michalovce)
Tibor Slebodník (MŠK Žilina)
Denis Potoma (ŠKF Sereď)
Patrik Iľko (MŠK Žilina)
Adam Gaži (AS Trenčín)
Tomáš Rigo (FC Sellier & Bellot Vlašim)
Jakub Tancík (MFK Ružomberok)
Jakub Švec (MFK Tatran Liptovský Mikuláš)
Adam Tučný (AS Trenčín)

ÚTOČNÍCI
Timotej Jambor
(MŠK Žilina)
Marko Kelemen (FC Petržalka)
Lukáš Letenay (AS Trenčín)
Lukáš Leginus (FC ŠTK 1914 Šamorín)

REALIZAČNÝ TÍM
Tréner:
Jaroslav Kentoš
Asistenti trénera: Tibor Goljan, Mário Auxt
Tréner brankárov: Pavel Kamesch
Kondičný tréner: Andrej Caban
Lekár: František Rigo
Fyzioterapeuti: Jozef Štieber, Michal Krajník
Kustódi: Michal Beseda, Patrik Fedor
Technický vedúci: Martin Hrnčír

Značky