logo
Reprezentácia

U21 – Trusa po víťazstve nad Fínmi: Som rád, že sme zraz ukončili víťazstvom


autor: Petra Ďuráčiová, zdroj: Petra Ďuráčiová

NITRA (SFZ) – Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov zvíťazili v poslednom prípravnom pred septembrovým štartom kvalifikácie ME 2023 v utorok v Nitre nad fínskymi rovesníkmi 4:0. Do listiny strelcov sa dvakrát zapísal Adrián Kaprálik a po jednom zásahu zaznamenali Matej Trusa a Roland Galčík.

Pre Rolanda Galčíka, ktorý otvoril skóre v 10. min, to bol premiérový gól v kategórii do 21 rokov. „Pocity sú neopísateľne. Verím, že gólov v reprezentačnom drese bude čo najviac,“ zaprial si hráč FK Železiarne Podbrezová, ktorý opísal gólovú akciu zo svojho pohľadu: „Chalani to pekne vykombinovali na pravej strane, dostali loptu za obranu. Ja som sa snažil čo najviac zatvoriť zadnú žrď a lopta si ma pekne v šestnástke našla. Následne som akciu s prehľadom zakončil.“

Krídelník sa po reprezentačných povinnostiach teší na oddych. „Sezóna bola náročná a predĺžená o tento reprezentačný zraz, takže určite ten čas strávim s rodinou a neskôr ma v klube budú čakať nové ciele, na ktoré sa teším. Verím, že ich zvládneme naplniť,“ uviedol Galčík.

MATEJ TRUSA

ADRIÁN KAPRÁLIK

Značky