logo
Reprezentácia

V druhom zápase v rámci kempu prehra s Rumunskom 0:2

Po včerajšej prehre s Fínskom 0:3 podľahol tím trénera Pakuszu v druhom oficiálnom zápase v rámci prípravného kempu v španielskom Alicante reprezentácii Rumunska 0:2.

RUMUNSKO – SLOVENSKO 2:0 (1:0)
G: 34., 87.
SLOVENSKO: El Dahaibiová - Havranová (43. Zdechovanová), Fischerová, Haršanyová, Košíková - Bíróová, Šušolová (76. Kovaľová)- Šušková (76. Šurnovská), Mikolajová (56. Bartovičová), Fabová (46. Hmírová) - Maťavková (56. Líšková)

HLAS PO ZÁPASE:

Zsolt Pakusza (tréner SR WA): „Dnes sme videli veľmi dobrý zápas, s vysokým nasadením až do samého konca. Rumunky boli v prvom polčase lepšie, v druhej časti hry sme pridali v súbojoch, zjednodušili a spresnili hru a vypracovali sme si päť čistých šancí. Zranenia nedovolili nastúpiť niekoľkým hráčkam základnej zostavy, konkrétne Feckovej, Vojtekovej a Škorvánkovej, priestor dostali najmä mladé hráčky, pre ktoré bol tento zápas vynikajúcou konfrontáciou. Práve to bolo hlavným zámerom tréningového tábora, dať v zápasoch s ťažkými súpermi priestor mladým hráčkam a hráčkam širšieho výberu, predovšetkým z reprezentačnej 19-ky z minuloročných ME na Slovensku. Napriek dvom prehrám hodnotím výsledkový kemp kladne, zápasy proti silným súperkám sú potrebné aj v tomto období, pretože hráčky posúvajú ďalej iba takéto náročné stretnutia.“