VV SFZ na rokovaní v Košiciach schválil trénerov pre mládežnícke reprezentácie

KOŠICE (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Vo štvrtok (21. júna 2018) mal výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu výjazdové rokovanie v Košiciach. Členovia najvyššieho výkonného orgánu SFZ rokovali o 24 bodoch.

KOŠICE (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Vo štvrtok (21. júna 2018) mal výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu výjazdové rokovanie v Košiciach. Členovia najvyššieho výkonného orgánu SFZ rokovali o 24 bodoch.

Jedným z nich bolo schvaľovanie hlavných trénerov reprezentačných výberov mužov do 19, 18, 17, 16 rokov, dievčat do 19, 17 a 15 rokov i hlavného trénera brankárov. Technický úsek SFZ (TÚ SFZ) na tieto posty navrhol Alberta Rusnáka pre mužov do 19 a 18 rokov, Marka Bažíka pre futbalistov do 17 rokov a Branislava Fodreka pre hráčov do 16 rokov. K ženským družstvám TÚ SFZ odporučil Jozefa Jelšica a na post hlavného trénera brankárov Miroslava Hýlla. Jelšic už viedol dievčatá do 15 rokov v dvoch prípravných zápasoch proti rovesníčkam z Česka (prvé stretnutie vyhrali jeho zverenkyne v Dunajskej Lužnej 2:1 a v odvete v Hodoníne sa tešili z triumfu 3:1 Češky – pozn.) a aj kontrolný zraz hráčok do 17 rokov.

„Navrhnutých trénerov sme schválili do ich funkcií. Chceli sme vyskladať tím, ktorý by si ľudsky vyhovoval, aby mal podobný názor na futbal. Myslím si, že sa nám to od Adriana Guľu cez Alberta Rusnáka, Marka Bažíka, Braňa Fodreka až po Jožka Jelšica a špecialistu na brankársku problematiku Mira Hýlla podarilo. Sú to bývalí skúsení hráči už s trénerskými skúsenosťami. Som rád, že sa nám podarilo získať mladých a ambícióznych ľudí, ktorí prinesú na futbalový zväz vietor. Jednoducho, sú to múdri ľudia, ktorí ovladajú futbalovú problematiku,“ povedal pre futbalsfz.sk viceprezident pre štátne reprezentácie Karol Belaník.

S novými reprezentačnými trénermi má SFZ jasný cieľ. „Chceme zlepšiť klímu pri reprezentačných tímoch. Želáme si, aby noví tréneri navštevovali aj kluby a kominukovali s nimi. V reprezentáciách chceme zaviesť jednotný herný systém, aby sme mali kontinuálne prepojené jednotlivé kategórie. Chceme dosiahnuť to, aby hráči pri prechode z jednej do druhej kategórie vedeli, ako majú hrať,“ vravel Belaník. A čo viceprezident SFZ odkázal novým trénerom? „Želám im veľa chuti a elánu do práce, čiže to, čo prezentovali pri rokovaniach. Verím, že ukážu ambíciu presadiť sa v mládežníckych reprezentáciách. Verím, že sú to správni ľudia na svojich pozíciách a premietnu to aj do výsledkov,“ zakončil Belaník.

Značky