PREZIDENTSKÝ POHÁR - TJ Družstevník Látky – OŠK Pribiš 3:2

Streda, 8.5.2024 17:49 | Posledná aktualizácia 8.5.2024 18:03
PREZIDENTSKY POHAR, FINALE - vitaz Látky 4.jpg
Víťaz Prezidedntského pohára - mužstvo Látky.
autor: Marián Bazala

POPRAD (TASR) - Futbalisti TJ Družstevník Látky triumfovali v treťom ročníku súťaže amatérskych tímov pod názvom Prezidentský pohár. Vo finále v Poprade zdolali OŠK Pribiš 3:2. Do tohto ročníka sa prihlásilo 29 klubov z možných 38. Víťaz získal odmenu 5000 eur a zdolaný finalista polovičnú sumu.

PREZIDENTSKY POHAR, FINALE - vitaz Látky 6.jpg
PREZIDENTSKY POHAR, FINALE - vitaz Látky 5.jpg
PREZIDENTSKY POHAR, FINALE - vitaz Látky 3.jpg
PREZIDENTSKY POHAR, FINALE - vitaz Látky 2 jpg.jpg
PREZIDENTSKY POHAR, FINALE - vitaz Látky 1..jpg

Prezidentský pohár 2023/24, finále
TJ Družstevník Látky – OŠK Pribiš 3:2 (2:2)
Góly: 14. a 67. Kurák, 16. Ján Kubiš – 12. Vraňák, 30. Šeliga (z 11 m). Rozhodovali: Benedik – Kmec, Bobko, ŽK: Vreštiak. M. Kubiš – Suroviak, Gálik, Vraňák, Duraj, Kubačka, 500 divákov.
Látky: Pavol – Škopík, Gondáš, Segeč – M. Kubiš, Krkoš (70. Babic), Vreštiak (73. Halaj), Malček – Kurák, Kudlík (90. Olšiak), Ján Kubiš
Pribiš: Suroviak – Duraj, Gálik, Kubačka, Baričák (57. Brienik) – Šeliga (57. Beňuš), Janota, Sučák – Staš (77. Sučák), Válek (57. Žákovič), Vraňák

Slovenský futbalový zväz (SFZ) vytvoril tento projekt pred sezónou 2019/2020, ale pre koronavírus sa súťaž v tomtom ročníku ukončila pred začiatkom štvrťfinále. Vlani sa konalo prvýkrát finále a zvíťazila MFK Bytča. Prezidentský pohár je súťaž pre víťazov najvyšších amatérských súťaží, ktoré riadia oblastné futbalové zväzy.
Opäť sa hralo vyraďovacím spôsobom na jeden zápas. V 1. kole až po semifinále mal výhodu domáceho prostredia tím, ktorý v skončenej sezóne nazbieral vyšší počet bodov, prípadne ak sa porovnávajú mužstvá zo súťaží s rozdielnym počtom účastníkov, tak výhodu domáceho prostredia má klub s vyšším koeficientom. Finále začal lepšie Pribiš a od 12. minúty viedol po presnom zakončení kapitána Tadeáša Vraňáka. Látky však krátko na to odpovedali dvakrát po góloch Mária Kuráka a Jána Kubiša. Ešte v prvom polčase vyrovnal Kristián Šeliga, ktorý premenil penaltu. Po hodine hry Kurák svojím druhým gólom v stretnutí poslal opäť do náskoku Látky, ktoré vedenie udržali do konca zápasu.

Značky