VV SFZ rokoval o dejisku finále Slovnaft Cupu a aj o umelých hracích plochách

BRATISLAVA (SFZ) – V utorok 4. októbra zasadal Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu. Jeho členovia rokovali o viacerých bodoch. 

Členovia najvyššieho výkonného orgánu SFZ vzali na vedomie informáciu o záujme predstaviteľov FK DAC 1904 Dunajská Streda zorganizovať finále Slovnaft Cupu súťažného ročníka 2022/23 v MOL Aréne v Dunajskej Strede, zároveň stanovil termín 25. október 2022 pre ostatné kluby, ktoré majú záujem na organizovanie finále Slovenského pohára v súťažnom ročníku 2022/23 na predkladanie svojich žiadostí.

Ďalším z bodov dnešného zasadnutia VV SFZ bolo schválenie návrhu na zmenu a doplnenie Smernice o infraštruktúre štadiónov so zapracovanými pripomienkami od Prezídia Únie ligových klubov. Zároveň uložil povinnosť klubom I. ligy, ktoré svoje domáce súťažné zápasy nehrajú na prírodnej alebo hybridnej hracej ploche, aby v termíne do 31. decembra 2023 mali uzavreté s dodávateľmi zmluvy o vyhotovení diela.

To znamená, že VV SFZ schválil návrh väčšiny klubov ÚLK, ktoré sú za prírodný alebo hybridný trávnik, aby dva kluby – Žilina a Trenčín dostali v tejto ťažkej dobe ešte ročný odklad na výmenu trávnika. Od sezóny 2024/25 sa budú hrať stretnutia najvyššej súťaže už len na prírodných alebo hybridných hracích plochách.

Značky