WU15 - Česko - Slovensko 2:0

Utorok, 24.9.2024 12:57 | Posledná aktualizácia 25.9.2024 09:53
WU15-CZE-SVK-2-0-UEFA-development.JPG
Základná jedenástka pred zápasom WU15 Česko - Slovensko na UEFA Development turnaji v Starej Pazove (24. 9. 2024).
autor: Lukáš Baláž, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) - Futbalová reprezentácia dievčat do 15 rokov podľahla v druhom zápase na UEFA Development turnaji v Starej Pazove českým rovesníčkam 0:2. Oba góly strelili súperky už v prvom polčase zápasu. V 6. minúte otvorila skóre Maříková a v 23. minúte pridala druhý zásah Prošková. Záverečnými súperkami tímu trénera Petra Janušku budú v piatok o 13.00 domáce reprezentantky Srbska.

Peter Januška (tréner WU15): „Česko hralo rýchly a súbojový futbal a na toto sme citliví. Nezvládli sme vyvolať a ustáť defenzívne súboje, chýbala živelnosť a túžba pobiť sa o loptu. Češky zúročili túto svoju prevahu, dali dva góly a prvý polčas sme sa strachovali, aby sme nedostali ďalšie. V druhom sme urobili päť zmien, hra sa mierne vyrovnala, vytvorili sme si zopár gólových šanci, ale Češky získavali stále väčšinu nakopnutých a odrazených lôpt. Celkovo sme zápas nezvládli, ako sme si predstavovali. Nie je to chyba dievčat, keďže takéto zápasy nezažívajú, tak nedokážu byť na to adekvátne pripravené. Dnešný duel nás vyzliekol a ukázal nám naše slabiny. Máme rýchlosť, techniku, ale súboje nás bolia.“