WU15 - Srbsko - Slovensko 2:0

Piatok, 27.9.2024 13:30 | Posledná aktualizácia 30.9.2024 16:38
WU15-SRB-SVK-UEFA Development turnaj-zakladna zostava.JPG

autor: Lukáš Baláž, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) - V záverečnom zápase na UEFA Development turnaji podľahli slovenské reprezentantky do 15 rokov srbským rovesníčkam 0:2. Oba góly padli v druhom polčase. Družstvo trénera Petra Janušku sa predstavilo v troch zápasoch. S favorizovaným Fínskom prehralo 0:1, s Českom 0:2 a rovnakým výsledkom podľahlo aj Srbsku.

HLAS PO ZÁPASE
PETER JANUŠKA (tréner WU15): „Domáci tím zvládol doterajšie všetky svoje zápasy úspešne, pričom ho zdobil fyzicky a kontaktný futbal. Práve takýto spôsob hry našim hráčkam až tak nevonia, a preto sme sa snažili byť viac s loptou na kopačkách. Prvý polčas sa nám to aj darilo. Boli sme v nebezpečných priestoroch s loptou, no úspešné zakončenie chýbalo. Z pohľadu defenzívy sme fungovali spoľahlivo, a Srbky si gólovú príležitosť nevytvorili. Zápas sa lámal v polovici druhého polčasu. My sme svoje gólové šance nepremenili, ale súper z priameho kopu trafil nechytateľne. Následné minúty sme nedokázali byť nebezpečné, vytratila sa ľahkosť a myšlienka, hra sa rozhárala. Súper uzavrel skóre v samotnom závere na 2:0, keď defenzívnym odkopom zo strednej zóny zapadla lopta do našej siete. Dnešný výkon proti kvalitnému tímu nám vlial optimizmus do ďalšej práce, aj keď s pachuťou z prehry.“