WU16 – Slovensko – Srbsko 1:2

Piatok, 17.5.2024 16:02 | Posledná aktualizácia 17.5.2024 19:21
Základná zostava WU16 na zápas Slovensko - Srbsko (17.05.2024).
autor: Milan Hutera

SENEC (SFZ) – Futbalistky do 16 rokov nastúpili na druhý duel na UEFA Development turnaji proti Srbsku. I keď sa po góle Vanessy Vaňovej dostali do vedenia, Srbky zápas otočili a vyhrali 2:1.

WU16 SVK SRB-development turnaj

Po opatrnom úvode ako prvé pohrozili Srbky, v 19. min. ušla Burgić, ale jej šancu zastavil ofsajd. O päť minút sa už skóre menilo. Klaudia Krúpová zahrávala roh, loptu posunula Laura Bučková a Vanessa Vaňová tesne pred bránkou umiestnila loptu pod brvno – Slovenky viedli 1:0.

V 32. min sa dostala do šance Krúpová, ale jej pokus brankárka bravúrne vyrazila.

V 35. min. mali srbské futbalistky obrovskú príležitosť, keď Miladinović trafila brvno. V 39. min. vysunula Todorović spoluhráčku Burgić, ale jej krížnu strelu vyrazila nohou brankárka Natália Durľakova. V 45. minúte pohrozila Krúpová, jej strelu vytlačila gólmanka Srbska na roh.

V 53. min. síce Srbky skórovali, ale gól Loreny Petrović pre postavenie mimo hry neplatil. Táto hráčka si to však vynahradila v 61. min. , keď strelou z diaľky v 61. min. vyrovnala na 1:1. V 70. min. zahrávali Srbky štandardnú situáciu, loptu do pokutového územia poslala Mitić a v skrumážii pred bránkou sa opäť presadila Lorena Petrović.

V 76. minúte poslala Michaela Pekárová do šance Victoriu Havalec, ale tá mierila vedľa ľavej žrde.

O minútu na to mali veľkú príležitosť Srbky, ale Lorena Petrović nepridala tretí gól. Hneď vzápätí sa peknou strelou z diaľky prezentovala Klaudia Krúpová, ale brankárka Srbiek ju kryla.

Druhý polčas sa hral v silnom daždi a vetre a do konca sa už skóre nezmenilo.

Záverečný duel čaká na naše dievčatá v pondelok o 11.00 proti Taliansku, ktoré zdolalo Fínsko 3:2 a je na čele skupiny.