WU17 – Kvalifikácia ME: Slovensko - Faerské ostrovy 3:0

Pondelok, 8.11.2021 18:32 | Posledná aktualizácia 8.11.2021 18:33

autor: Peter Zeman, zdroj: SFZ

POPRAD (SFZ) – V úvodnom zápase turnaja 1. fázy kvalifikácie o postup na ME 2022 žien do 17 rokov zvíťazilo družstvo trénera Jelšica nad Faerskými ostrovmi 3:0 po góloch Nárožnej, Hrúzikovej a Hlavinkovej. V druhom zápase trojčlennej kvalifikačnej skupiny nastúpia Slovenky v nedeľu (14.11. o 17:00) proti Izraelu.

Slovenky vstúpili do zápasu aktívne a od prvých minút sa usadili na polovici súpera. Územnú prevahu pretavili do niekoľkých rohových kopov a nádejných situácií v šestnástke súperiek, no do vyložených príležitostí sa nedostávali. Prvý strelecký pokus vyslala v 17. minúte spota šestnástky Nárožná, brankárka Lutzenová bola pripravená. Tréner Jelšic nabádal svoje hráčky k väčšiemu dôrazu, v sľubnej pozícii sa ocitla v 26. min opäť Nárožná, no v rozhodujúcej chvíli sa pri strele pošmykla. Faerčanky zahrozili z ojedinelej akcie po polhodine hry, kedy lopta prepadla cez našu obranu a Lisa Haraldsenová sa ocitla sama pred našou brankárkou Štefániková. Tá dobre čítala hru, zmenšila súperke strelecký uhol a strelu zrazila telom mimo našej brány. V 41. min sa pokúsila ohroziť bránu Faerčaniek strelou z diaľky ešte Hlavinková, obrana súpera stačila loptu tečovať na roh a tak po prvom polčase odchádzali hráčky do kabín za nerozhodného stavu 0:0.

Druhú časť hry otvorila opäť strelou spoza šestnástky Hlavinková, aj tentoraz jej strelu brankárka Lutzenová kryla. Gólu sa naše hráčky dostali v 56. min, kedy sa k odrazenej lopte v šestnástke dostala Zuzana Nina Nárožná a pohotovou strelou k žrdi otvorila skóre zápasu – 1:0. Po hodine hry mala gólovú poistku na nohe Szabová. Po rohovom kope v ideálnej pozícii mierila tesne vedľa. Slovenky stupňovali tlak a z pravej strany hrozila prienikmi najmä Darina Hrúziková. Odmeny za aktivitu sa dočkala v 74. minúte po centri čerstvej Cabúkovej. Tá po tom, čo prišla ako na ihrisko striedajúca, prakticky z prvej akcie zaznamenala gólovú asistenciu po vydarenom centri a odrazenej lopte na kopačky strelkyne druhého slovenského gólu. Keď o štyri minúty pridala Linda Hlavinková umiestnenou strelou po zemi tretí gól, bolo o víťazovi zápasu rozhodnuté.

Slovenky vstúpili do kvalifikačného turnaja výhrou 3:0 nad Faerskými ostrovmi, turnaj pokračuje štvrtkovým duelom výberov Izraela a Faerských ostrovov, v poslednom zápase trojčlennej kvalifikačnej skupiny nastúpia Slovenky v nedeľu (14.11.) o 17:00 proti Izraelu.

Priebeh stretnutia

0'
1. polčas
Začiatok - 1. polčas
16:00
40'
Sólja Ernstsdóttir
Faul
NaN'
1. polčas
Koniec - 1. polčas
16:45
45'
2. polčas
Začiatok - 2. polčas
17:00
Patrícia Urblíková
WU17
Striedajúci hráč: Ela Žigová
46'
Gól z hry
Zuzana Nina Nárožná
WU17
Gól z hry
56'
65'
Striedajúci hráč: Lea Tórarenni Johannesen
67'
Jórun Najma Patawary
Faul
Michaela Martišková
WU17
Striedajúci hráč: Klára Cabúková
73'
Gól z hry
Darina Hrúziková
WU17
Gól z hry
74'
Gól z hry
Linda Hlavinková
WU17
Gól z hry
78'
83'
Astrid Poula Mittfoss
Striedajúci hráč: Natalia Dansdóttir Olsen
83'
Jonnhild Á Sondum
Striedajúci hráč: Súsanna Laksáfoss Godtfred
WU17
Striedajúci hráč: Nikola Pajunková
83'
WU17
Striedajúci hráč: Barbarka Prokopcová
84'
Soňa Servátková
WU17
Striedajúci hráč: Nina Korimová
85'
86'

13
46'
6
Barbora Vargová
15
Juliana Horváthová
16
85'
9
73'
10
Gól z hry - 56'
83'
5
Sofia Szabová
17
Aneta Surová
11
84'

3
83'
7
40'
65'
8
Rakul Sörensen
9
67'
10
83'
11
86'