ŽENSKÝ FUTBAL - Druhý deň majstrovstiev Slovenska do 19 a do 15 rokov

Piatok, 14.6.2024 21:54 | Posledná aktualizácia 14.6.2024 22:13
Majstrovstvá Slovenska WU19/WU15 - NTC Poprad - jún2024
Hráčky Tatrana Prešov po zápase so Spartakom Myjava.
autor: Timotej Pavlík

POPRAD (SFZ) - Majstrovstvá Slovenska v kategórii do 19 a do 15 rokov v NTC Poprad pokračovali druhým dňom, počas ktorého sme spoznali majsterky Slovenska v dorasteneckej kategórii. V sobotu sa rozhodne o majsterkách Slovenska žiačok.

V NTC Poprad na majstrovstvách Slovenska do 19 rokov na seba narazili dievčatá Spartaka Myjava a 1. FC Tatran Prešov. Pre kopaničiarky to bol prvý duel na majstrovstách, pre Prešovčanky to bol druhý zápas za menej ako 16 hodín.

Tím z východu Slovenska otvoril skóre už v tretej minúte gólom Sofie Magdalény Šefčíkovej. O 6 minút neskôr zvýšila na 2:0 Šarlota Noemi Kundravá. V 30. minúte sa do úniku dostala Adela Vašáková, ktorá prekonala brankárku Myjavy a bolo 3:0. Myjavčanka Nina Matušicová znížila v 40. minúte na 3:1, keď z hranice šestnástky vymietla horný roh brány.

O osude stretnutia rozhodla v 70. minúte svojím druhým gólom Adela Vašáková a tak sa Prešovčanky mohli tešiť z premiérového majstrovského titulu v kategórii do 19 rokov.

“Myjava bola veľmi dobrý súper. Moje dievčatá ukazovali po celý rok, že chcú vyhrávať. Dnes to odmakali aj napriek tomu, že miestami nevládali. Za to, čo dievčatá obetovali počas celej sezóny, dnes zbierajú zaslúžené ovocie a sú majsterkami,” vraví po víťaznom stretnutí hlavný tréner Tatrana Prešov Luděk Kracl.

V druhom zápase o majstra Slovenska v kategórii do 15 rokov odohrali duel 1. FC Tatran Prešov a MŠK Žilina. Tatranky skórovali prvý gól stretnutia v 4. minúte z kopačky Niny Ševčovičovej, “šošonky” v zápätí vyrovnali na 1:1 gólom Klaudie Becíkovej. Prešov si v prvom polčase vytvoril dvojgólový náskok, keď sa dvakrát presadila Laura Bučková.

Po zmene strán si Žilinčanky dali vlastný gól a Prešov tak viedol už 4:1. V posledných minútach zápasu skorigovala skóre Veronika Satinová. V sobotu sa rozhodne o majsterkách Slovenska do 15 rokov v zápase Spartaka Trnava s Tatranom Prešov. Žilinčankám už s určitosťou patrí tretie miesto.

Sme radi za víťazstvo. Musím priznať, že som aj trošku sklamaný z nepremenených šancí. Prvý cieľ sme splnili, zajtra nás s Trnavou čaká druhý,” hodnotí duel hlavný tréner Tatrana Prešov Marek Semančík.