logo
Reprezentácia

ŽENY A - Asistent trénera Michal Švihorík: V Rige chceme vyhrať

Utorok, 20.2.2024 20:02 | Posledná aktualizácia 20.2.2024 20:31
200224 Ženy A-tréning-Mazúchová-Škerdová
Lenk Mazúchová (druhá sprava) a Sofia Anna Škerdová (vpravo) na tréningu v Senci pred duelom Ligy národov Lotyšsko - Slovensko.
zdroj: SFZ

SENEC (TASR) - Asistent trénera žien Petra Kopúňa Michal Švihorík verí, že slovenské futbalové reprezentantky potvrdia pozíciu favoritiek už v prvom stretnutí dvojzápasu baráže Ligy národov o udržanie sa v B-divízii na pôde Lotyšska (piatok od 15.30 h). Slovenky sa zišli v Senci a realizačný tím musel urobiť pred dôležitým duelom aj zmeny v kádri.

200224 Ženy A-tréning-Lemešová-Panáková
200224 Ženy A-tréning-Lemešová
200224 Ženy A-tréning-Bartovičová-Kopúň
200224 Ženy A-tréning
200224 Ženy A-tréning-Maťavková
200224 Ženy A-tréning-Vredíková-Škerdová
200224 Ženy A-tréning-Vojteková-Čeriová
200224 Ženy A-tréning-Maťavková-Mikolajová-Fischerová-Košíková-Morávková

 Čakáme tam náročné podmienky. Nevieme, aké bude počasie. Uvidíme, čo vymyslí súper, ale pravdepodobne proti nám budú brániť s viacerými hráčkami a na to sa aj pripravujeme. Atmosféra v tíme je vynikajúca. Dievčatá sa veľmi tešili, keďže naposledy hrali v decembri, uviedol Švihorík a vyjadril sa aj k zdravotnému stavu v tíme a núteným zmenám: Bohužiaľ, dve hráčky nám prišli zranené. Martina Šurnovská zo Slavie má svalový problém s priťahovačom a Patrícia Mudráková z Ostravy prišla so zraneným kolenom. Namiesto nich realizačný tím povolal Michaelu Ferencová z devätnástky, ktorá mala odletieť s tímom do Turecka (WU19 čaká dvojzápas proti Turkyniam - pozn.), a Sáru Kršiakovú zo Spartaka Myjava.

Slovenky skončili v B2-skupine so ziskom ôsmich bodov na treťom mieste za Fínskom a Chorvátskom. Ešte proti Severankám v decembri však boli v hre aj o druhú priečku v skupine a šancu bojovať o postup do vyššej kategórie. Lotyšky vo svojej C1-skupine skončili druhé za Maltou. Obe vzájomné stretnutia s týmto súperom prehrali tesne o gól.

Slovenské futbalistky odohrali proti Lotyškám doteraz štyri vzájomné zápasy, naposledy v kvalifikácii o postup na ME 2022. Vtedy obe stretnutia vyhrali Slovenky (vonku 2:1 a doma 2:0).


Lotyšky vo svojej C1-skupine skončili druhé za Maltou. Obe vzájomné stretnutia s týmto súperom prehrali tesne o gól. Podľa Švihoríka sa družstvo chce sústrediť na vlastné výkony: Chceme hrať dominantný, kombinačný a rýchly futbal. Jedine, čo nám funguje menej, je finalizácia a zakončenie. Nestrieľame toľko gólov, koľko by sme chceli. O zostave ešte nemáme jasno. Budeme to riešiť deň pred zápasom. Dodal, že v Rige sa chcú tešiť s úspechu a triumfu: Jednoznačne chceme vyhrať.

Prvý duel bude na umelej tráve, čiže Slovenky trénujú v Senci na tomto povrchu. Odveta je na programe v utorok 27. februára o 18.00 h v Trnave na Štadióne Antona Malatinského.

SFZ

Značky