logo
Reprezentácia

ŽENY A - Celé pod psa: Chorvátkam stačilo skoro nič, aby vyhrali 2:0

Piatok, 1.12.2023 20:00 | Posledná aktualizácia 2.12.2023 18:56
Tu ešte Andrea Horváthová Jelenu Dordičovú od lopty odstavila, v 60. minúte sa však presadila chorvátska útočníčka a podpísala pre nás zlý výsledok druhým gólom.
Tu ešte Andrea Horváthová Jelenu Dordičovú od lopty odstavila, v 60. minúte sa však presadila chorvátska útočníčka a podpísala pre nás zlý výsledok druhým gólom.
autor: DRAGO SOPTA/CFF, zdroj: SFZ

VELIKA GORICA (SFZ) – V piatom zápase Ligy národov žien utrpeli Slovenky druhú prehru. Kým tá prvá vo Fínsku škrela gólovým rozdielom, táto od Chorvátska mrzí viacnásobne preto, že podľa predvedenej hry si domáce tri body nezaslúžili. Popravde ale – ani my...

Nuž, nebolo to počasie na preteky Eskimákov na saniach, ale fakt, že aj hnedí medvedíkovia pred Gradskim štadiónom si obliekali teplejšie kožuchy, o niečom svedčil. Teda neboli to celkom medvede, ale domáci usporiadatelia, ale tie kožuchy a hrubé bundy sedia. Teplomer ukazoval tri-štyri stupne nad nulou, ale pocitovo to bolo na hrane mrazu. A nás chladilo aj dianie na trávniku. Pritom tri naše hráčky mali dresy s krátkymi rukávmi – Horváthová, Šurnovská a Lemešová, tá si dala aspoň rukavice – ale popravde, o zime to nebolo.

Lebo: vedeli sme, chceli sme, pripravili sme sa, ale nedotiahli sme celú tú robotu tam, kde sme to potrebovali. Hoci na strely sme vyhrali 9:3, na rohové kopy 9:0, viac sme faulovali (16:8), ale hlavne – viac sme inkasovali.

Dvakrát v rozpätí siedmich minút, v 53. a 60. minúte. Chyby aj smola, kto sa však bude pýtať? Kým my sme naše pološance a neskôr aj šance nevyužili – v 80. min mala Vojteková na nohe najväčšiu tutovku. Ak dá, svetlo v tuneli beznádeje sa rozsvieti, lenže prestrelila z ôsmich metrov – domáce dvakrát z ničoho dali dva góly. Najprv sa po  štandardke z guče hráčok odrazila lopta ku Krajinovičovej, ktorá sa svojím zabudnutím nevrátila tam, kde mala byť, ale vďaka tomu sa ocitla v šanci. Ako pobozkaná Popoluška otvorila oči a dala gól... Potom uzimená Jelenčičová prebehla popri čiare, keď nasmerovala loptu pred našu bránu, nič hrozné sa nedialo, lenže brániaca Fischerová sa dostala nešťastne pri súboji na zem a Dordičová bola ako prst sama. Nebola ako kôl, lebo s núkajúcou sa šancou naložila, ako z jej pohľadu bolo treba, poslala bodko-čiarku k žrdi, Korenčiová nemala nárok. 

Bolo 0:2, ešte dosť času, ale... Prosto nám to nevydalo. Kúrili sme pred Bačičovej bránou rohovými kopmi, centre šli zľava-sprava, zas pribúdali pološance, pretože prvú vyloženú sme mali až v 80. minúte (Jana nedala), ale nebolo nám súdené. Ktovie koľkým Slovákom priamo na štadióne a koľkým ďalším doma pri televíznych obrazovkách napadlo: Prc Hmírová, kde si?! Lenže momentálne najlepšiu strelkyňu tohto tímu nepustilo do zápasu zdravie...

Slovenský tím pri hymne.
Lavička pri hymne, od Kopúňa.
Mária Mikolajová strieľa pod dohľadom Tey Krznaričovej.
Mária Šurnovská, za ňou Tea Krznarič.

A keď sa k tomu pridali herecké etudy domácich hráčok – účel svätí podmienky,  ležali na zemi, nech bola studená akokoľvek, vydržali, čo to dalo, len aby sekundy ušli. Doris Bačičová by si vari aj Zlatú malinu zaslúžila, taký zlý herecký výkon podala, hoci ani len žltú kartu za zdržiavanie nevyfasovala, ale minútku-dve od rozhodkyne vydolovala. 

Náš tréner pri svojom hodnotení bezprostredne po zápase šetril slovami, popravde, výraz jeho tváre bol absolútne najlepším a najvýstižnejším komentárom. Aj v tom rozpoložení, do ktorého ho dostal konečný výsledok, však dokázal pätnástimi slovami (z toho bola jedna spojka) dokonale vystihnúť podstatu toho, čo sa udialo. Veď si prečítajte...

Zhrnuté,  že v čom bol teda pes zakopaný? Nuž, bolo to celé pod psa. Psia zima, futbal nám vyviedol psie kusy, po zápase nálada pod psa, v tejto chvíli si hovoríme, že je to psí život. Jaj, aby sa nezabudlo: terén stál za starú Belu.

Takže čo? Prehrali sme. Ako celý čas hovorí Peter Kopúň pred i po zápasoch, „my ideme ďalej!“ Takže v utorok čaká Fínsko. Môžeme v duchu kalkulovať, počítať a prerátavať možnosti (postupové, pretože na baráž potrebujeme 2. miesto), stará futbalová múdrosť hovorí, že pravda leží na ihrisku. Tam ju nájdeme aj v Trnave a ako ju uchopíme, tak to celé naše snaženie dopadne.

HLAS PO ZÁPASE

PETER KOPÚŇ (tréner Slovenska): „Budem veľmi stručný: stačilo im prísť dvakrát pred našu bránu, dali dva góly a vyhrali...“


Chorvátsko WA
01.12.2023
17:00
Gradski stadion (Velika Gorica)
2 - 0
(0:0)
Ukončené
Ženy A

Priebeh stretnutia0'
1. polčas
Začiatok - 1. polčas
17:00
NaN'
1. polčas
Koniec - 1. polčas
17:45
45'
2. polčas
Začiatok - 2. polčas
18:00
Gól z hry
Ružica Krajinović
Chorvátsko WA
Gól z hry
53'
59'
Katarína Vredíková
Ženy A
Striedajúci hráč: Karolína Bayerová
Gól z hry
Jelena Dordic
Chorvátsko WA
Gól z hry
60'
Izabela Lojna
Chorvátsko WA
Faul
66'
Jelena Dordic
Chorvátsko WA
Striedajúci hráč: Maria Kunštek
68'
78'
Tamara Morávková
Ženy A
Striedajúci hráč: Laura Žemberyová
Ivana Rudelić
Chorvátsko WA
Striedajúci hráč: Karla Jedvaj
87'
89'
Diana Lemešová
Ženy A
Faul
Petra Pezelj
Chorvátsko WA
Striedajúci hráč: Paula Vidović
90+4'
Ana Jelenčić
Chorvátsko WA
Faul
90+5'
NaN'
2. polčas
Koniec - 2. polčas
18:45

Chorvátsko WA

Domáci1
Doris Bačić (GK)
5
Kristina Nevrkla
3
Ana Jelenčić
95'
7
Petra Pezelj
94'
6
Tea Krznarić
9
Ivana Rudelić
87'
2
Ružica Krajinović
Gól z hry - 53'
22
Izabela Lojna
66'
4
Leonarda Balog
14
Antonia Dulčić
11
Jelena Dordic
Gól z hry - 60'
68'

Náhradníci23
Laura Fiket (GK)
12
Ana Filipović (GK)
15
Maria Kunštek
10
Anela Lubina
16
Nika Petarić
8
Ella Ljustina
19
Paula Vidović
17
Karla Jedvaj
13
Tea Vračević
18
Antea Batarilo
21
Barbara Živković

Realizačný tímNenad Gracan
Tréner

Ženy A

Hostia12
Mária Korenčiová (GK)
4
Andrea Horváthová
7
Patrícia Fischerová
22
Diana Lemešová
89'
15
Tamara Morávková
78'
10
Martina Šurnovská
18
Dominika Škorvánková
17
Mária Mikolajová
20
Jana Vojteková
6
Katarína Vredíková
59'
16
Diana Bartovičová

Náhradníci23
Martina Geletová (GK)
1
Patrícia Chladeková (GK)
13
Kristína Košíková
9
Ľudmila Maťavková
14
Laura Žemberyová
3
Viktória Čeriová
5
Patrícia Mudráková
8
Karolína Bayerová
21
Kristína Panáková
2
Victoria Kaláberová
19
Sofia Anna Škerdová

Realizačný tímPeter Kopúň
Tréner

Miesto konania-
Ul. Hrvatske Bratske Zajednice 80, Velika Gorica

Delegované osobyHristiyana Guteva
Ekaterina Marinova
Pavleta Rashkova
Kristina Georgieva

DRUHÝ ZÁPAS 2. SKUPINY: Fínsko – Rumunsko 6:0 (3:0, góly: 30. a 41. Sallstömová, 36. Ollingová, 72. Koivistová, 84. Seveniusová, 86. Hartikainenová.

TABUĽKA 2. SKUPINY

1.

Fínsko

5

5

0

0

16:0

15

2.

Slovensko

5

2

1

2

5:6

7

3.

Chorvátsko

5

2

0

3

4:10

6

4.

Rumunsko

5

0

1

4

1:10

1

Peter Šurin

Značky