ŽENY A – Do tretice do Dublinu po body | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

ŽENY A – Do tretice do Dublinu po body

Vzájomné vítanie ženskej reprezentácie v nedeľu na obed v seneckom hoteli.
autor: PETER ŠURIN, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – Napriek nielen športu neprajnej koronovej dobe futbal sa snaží kráčať svojou cestou, takže ženské reprezentačné áčko ide podľa plánu na ešte jeden tohtoročný zahraničný výjazd. V ňom sú zakomponované dva kvalifikačné zápasy – vo štvrtok 25. novembra v Dubline proti Írsku, v utorok 30. novembra v Malmö proti Švédsku.

„Bodoprínosný,“ našiel jednoslovné pomenovanie pre tento asociačný termín tréner Peter Kopúň. „Reálne, trúfame si na Írsko, nebudem hovoriť s falošnou skromnosťou, že nie. Nechcem, aby ma brali ako veľkohubého, ale poznám silu tohto tímu, viem, ako sú dievčatá nastavené a ako sú trénované, to ma oprávňuje k takto nastavenému cieľu,“ povedal krátko predtým, ako sa prihovoril v nedeľu na obed svojim zverenkyniam.

Podľa plánu sa z 22-členného kádra nominovaných dostavilo v určený čas sedemnásť hráčok, vzhľadom na klubové povinnosti sa oneskorili Vojteková, Bartovičová, Šurnovská a Maťavková, ale podvečerný tréning stihli. Kompletná nominácia bude v pondelok, keď ho doplní Bíróová.

Tím nie je bez šrámov – Šurnovská avizovala poranené zápästie, Panáková členok – ale v tejto chvíli nie sú také vážne, aby ohrozili ich štart v zápasoch. „Pozrie sa na to naša lekárka, absolvujeme tréning a vyhodnotíme ich stav, budeme potom múdrejší,“ reagoval tréner.

Hráčky absolvovali pred pripojením sa k tímu AG test na koronavírus.
autor: PETER ŠURIN, zdroj: SFZ

Novembrový termín zahŕňa dva zápasy, Slovenky idú jeden po druhom, takže v hlavách majú teraz najmä Írsko. „Počas môjho pôsobenia pri reprezentácii cestujeme do Dublinu tretí raz. Dvakrát sme na ihrisku Shamrocku Rovers prehrali, 0:1 a 1:2,  celkom vážne hovorím, že do tretice bude iný výsledok. Ideme si tam po body,“ zopakoval Peter Kopúň myšlienku z úvodu debaty.
Írska reprezentácia mala miesto v o jeden level vyššom koši, Slovenky si však na ňu trúfajú. „V rebríčku sú nad nami, ale dosiahnuteľné,“ zamyslel sa náš tréner. „A Švédky? Myslím si, že septembrový zápas v Senci v nich zanechal stopu a budú chcieť dokázať, že už sa nič také nebude opakovať, rady by nám výkon a výsledok vrátili aj s úrokom. Ale to budeme riešiť až po Írsku,“ uzavrel tréner debatu pri nedeľnom zraze.

NOMINÁCIA NA ÍRSKO A ŠVÉDSKO

BRANKÁRKY: Mária Korenčiová (AC Miláno), Patrícia Chládeková (Wacker Innsbruck), Dominika Rezeková (SKV Altenmarkt)
OBRANKYNE
: Jana Vojteková (SC Freiburg), Andrea Horváthová (Czarni Sosnowiec), Patrícia Fischerová (Czarni Sosnowiec), Diana Bartovičová (Slavia Praha), Monika Bytčánková (Slovan Bratislava), Viktória Čeriová (Slovan Bratislava), Kristína Košíková (FC Slovan Liberec), Nikol Mazúchová (Lokomotíva Brno H.H.)
STREDOPOLIARKY
: Lucia Ondrušová (Sparta Praha), Alexandra Bíróová (SKN St. Pölten), Mária Mikolajová (SKN St. Pölten), Dominika Škorvánková (Montpellier HSC), Kristína Panáková (Spartak Myjava)Diana Lemešová (Wacker Innsbruck), Ľudmila Maťavková (Club Brugge)
ÚTOČNÍČKY: 
Martina Šurnovská (Slavia Praha), Patrícia Hmírová (Apollon Ladies FC)Laura Žemberyová (UaB Blazers)Klaudia Fabová (KKPK Medyk Konin)

Značky