logo
Reprezentácia

ŽENY A – Hmírová ako jesenná majsterka cyperskej ligy vkročila do nového roku pravou nohou: Bol ovocný


autor: archív ph

BRATISLAVA (SFZ) – Na povianočnú či novoročnú pohodu už môže zabudnúť. Počas Vianoc strávila, ako jesenná majsterka cyperskej ženskej ligy, niekoľko dní doma s najbližšími. Teraz je však už späť v klube Apollon Limassol, späť v tréningovom a zápasovom kolotoči. Slovenská reprezentantka Patrícia Hmírová v rozhovore pre futbalsfz.sk prezradila, ako strávila čas doma a aký bol návrat k futbalovým povinnostiam.

Počas jesennej časti Hmírová so spoluhráčkami z Apollonu Limassol zaznamenala sedem výhier, jednu remízu a skóre 60:4. Vďaka týmto výsledkom a výkonom zimovali počas krátkej prestávky na 1. mieste. „Prvú časť sezóny hodnotím kladne. Sme lídrom tabuľky s najväčším počtom strelených gólov a najmenším počtom inkasovaných,“ zhodnotila skromne slovenská útočníčka s tým, že dôležité postavenie v tabuľke bude až po záverečnom kole. 

Do jarnej časti vykročili futbalistky Apollonu pravou nohou, keď v nedeľu zdolali Omoniu Nicosia 3:1. „Prestávka bola veľmi krátka, akoby som ani nebola preč. Utieklo mi to ako voda. Ani som sa nenazdala a už som bola opäť v tréningovom cykle a čakal ma víkendový zápas. Skončil pre nás radostne, keďže sme vyhrali 3:1. Kvôli dažďu sme však mali menší technický problém s tréningovými plochami, počas celého týždňa nechcelo prestať pršať. Nakoniec to v nedeľu všetko zachránilo celodenné slnko,“ povedala Hmírová.

Počas zápasu za Slovensko.

Rodáčka z Kysúc je zatiaľ so svojim pôsobením na Cypre spokojná. Počas jesene strelila päť gólov a tešila sa aj z triumfu v Superpohári. „Bol to ovocný polrok, čo sa týka gólov. Som za to veľmi vďačná. Určite chcem tie čísla stále zvyšovať a prikladať ruku k dielu či už v reprezentácii alebo v klube,“ vyhlásila zakončovateľka, ktorá zhodnotila aj úroveň tamojšej ligy: „Na Cypre je úroveň súťaže, žiaľ, priemerná, ale nie je to prechádzka ružovou záhradou. Prvé tri tímy bojujeme o majstra, sú to dobré zápasy. Žiaľ, v stretnutiach proti ostatným družstvám si skôr len zvyšujeme skóre. V strede týždňa hrávame prípravné zápasy proti dorastu, aby nás tréner udržiaval stále na vyššej úrovni.“

Patrícia (dole duhá sprava) sa so spoluhráčkami teší z víťazstva v Superpohári.
autor: archív ph

Hmírová najkrajšie sviatky roka strávila s rodinou doma. „Po nich som hneď šla na Cyprus do tréningového centra, kde sme sa pripravovali na nedeľný zápas. Som však rada za tú krátku minipauzu.“ Futbalistka sa musela pri presunoch Cyprus – Slovensko – Cyprus aklimatizovať na teplotné rozdiely. Kým na Kysuciach pokrývali ulice sneh, v Limassole svietilo slnko. „Na Cypre som len pol roka, takže ešte stále viem, čo je to pravá slovenská zima. Z tepla do zimy to bol malý teplotný šok, naspäť to bola o niečo príjemnejšie zmena, keďže som šla do tepla,“ pousmiala sa. Hráčka sa doma neštítila pomôcť ani s odpratávaním snehu. „To k zime patrí a milujem sneh,“ podotkla.

Hmírová na záver prezradila, čo si želá do kalendárneho roku 2022: „Aby bol produktívny a plný pozitívnej energie.“

Značky