logo
Reprezentácia

ŽENY A - Lemešová: Máme na to, aby sme sa udržali v B-skupine

Streda, 21.2.2024 13:00 | Posledná aktualizácia 22.2.2024 14:44
200224 Ženy A-tréning-Lemešová
Diana Lemešová na tréningu v Senci pred duelom Ligy národov Lotyšsko - Slovensko.
zdroj: SFZ

SENEC (TASR) - Podľa Diany Bartovičovej chcú Slovenky odohrať s Lotyškami dva kvalitné zápasy a už v Rige potvrdiť pozíciu favoritiek. Obrankyňa českého SK Slavia Praha sa tešila na zraz do Senca a verí, že družstvo nadviaže na uplynulé stretnutia z minulého roka. Tím Petra Kopúňa čaká dvojzápas baráže Ligy národov o udržanie sa v B-divízii.
        
Sme radi, že sme sa po dlhej dobe stretli. Určite už v Rige chceme ukázať, že patríme do vyššej kategórie a dokázať, že v tejto pozícii sme trocha neprávom a vlastnou chybou. Preto to chceme odčiniť už na ihrisku súpera, povedala Bartovičová.
        Slovenky boli sklamané z výsledku decembrového domáceho zápasu proti Fínkam, keď viedli 2:1, ale súperky dokázali vyrovnať. 
Výkon bol zaslúžený a verili sme, že to môžeme aj zvládnuť. Do spomínaného duelu ešte nebolo rozhodnuté o postavení v skupine. Ak však nadviažeme na tento výkon, verím, že to bude dobré, pokračovala 111-násobná reprezentantka SR.

Úvodný duel je na program v piatok od 15.30 h na umelej tráve. Odveta v utorok 27. februára o 18.00 h v Trnave na Štadióne Antona Malatinského. Ideme zvíťaziť už tam, aby sme to mali ľahšie v domácom zápase. Chceme sa udržať v "béčku" a myslím si, že na to aj máme, uviedla Diana Lemešová z rakúskeho SKN St. Pölten, ktorá sa vrátila aj k spomínanému decembrovému duelu proti Fínkam, v ktorom v 32. minúte vyrovnala na 1:1: Na gól mám super spomienky, keďže bol môj prvý v reprezentácii. Nikdy na to nezabudnem. Bohužiaľ, ďalšie tímy nám nepomohli k druhej priečke v skupine.

Press Kit Lotyšsko WA - Slovensko WA Liga národov 2023_24.pdf
SFZ

Značky