logo
Reprezentácia

ŽENY A – Potvrdené: kvalifikačný vstup 17. septembra doma so Švédskom

Vlani v decembri sme doma so Švédskom končili kvalifikáciu ME 2022 (brankárka Korenčiová v strehu pri útoku Troch koruniek, dohliadajú Fischerová a Bartovičová č. 16), v septembri s rovnakým súperom a opäť doma otvoríme kvalifikáciu na MS 2023.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Potvrdené! Ženská reprezentácia už pozná presné dátumy svojich stretnutí v kvalifikácii MS 2023.

Začiatkom mája žreb rozhodol o súperoch nášho tímu v tejto kvalifikácii, v A-skupine sa stretneme so Švédskom, Fínskom, Írskom a Gruzínskom, súťažné zápasy sa budú hrať od septembra 2021 do septembra 2022. 

Keďže medzi účastníkmi skupiny nedošlo k dohode o zápasovom pláne, o poradí stretnutí napokon rozhodoval žreb v centrále UEFA. Pripomeňme si, že tréner Peter Kopúň reagoval na to, s kým a kedy budeme v kvalifikácii hrať, slovami: „Ak by som to mohol odmietnuť, tak to spravím. Ale to sa nedá...“ 

Slovenky vstúpia do kvalifikácie v septembrovom asociačnom termíne, UEFA teraz potvrdila aj hracie dni: prvý zápas odohráme 17. septembra doma so Švédskom, o štyri dni neskôr, 21. septembra, nastúpime vo Fínsku.

„Dejiská ešte nie sú určené, my o našom predstavu máme a pokiaľ ide o stretnutie vo Fínsku, len dúfam, že nás nepošlú niekam k polárnemu kruhu do Rovaniemi,“ zasmial sa náš tréner. „Spokojný som s tým, že v septembri hráme v rytme piatok – utorok. Je to jediný termín, v ktorom nám to takto optimálne zapasovalo. V ďalších mesiacoch máme medzi zápasmi päťdňový odstup, prvý hráme už vo štvrtok a to je po zraze pre mňa krátky čas. Ale rovnako ako so žrebom s tým nič nenarobíme, takže to akceptujeme a nebudeme nad tým meditovať.“

Postupový kľúč na svetový šampionát nie je úplne jednoduchý. Víťazi kvalifikačných skupín postupujú priamo, tímy z druhých miest absolvujú fázu play-off podľa tohto kľúča: tri najlepšie idú priamo do 2. kola. Zvyšných šesť odohrá 1. kolo na jeden zápas (o zložení aj domácom prostredí rozhodne žreb), víťazi postúpia do 2. kola. Druhé kolo play-off sa hrá na 1 zápas, o zložení dvojíc aj o domácom prostredí rozhodne žreb. Z troch víťazov dvaja s najlepším koeficientom postúpia na MS, tretí s najhorším koeficientom sa zúčastní na medzikontinentálnej kvalifikácii.


KEDY S KÝM SLOVENSKO V KVALIFIKÁCII MS 2023

17.09.2021

Slovensko WA

Švédsko WA

21.09.2021

Fínsko WA

Slovensko WA

26.10.2021

Slovensko WA

Gruzínsko WA

25.11.2021

Írsko WA

Slovensko WA

30.11.2021

Švédsko WA

Slovensko WA

07.04.2022

Slovensko WA

Fínsko WA

01.09.2022

Gruzínsko WA

Slovensko WA

06.09.2022

Slovensko WA

Írsko WA

Značky