logo
Reprezentácia

ŽENY A – V júni proti Čile a Rumunsku v Senci


autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Slovenské reprezentantky už poznajú júnové súperky na medzištátne zápasy – v najbližšom asociačnom termíne ich preveria hráčky Čile a Rumunska.

„Dobrí súperi,“ vyjadril spokojnosť reprezentačný tréner Peter Kopúň. Vedenie nášho tímu zvažovalo konfrontáciu so severskými družstvami, aby sa tak hráčky naladili na kvalifikačné zápasy, v ktorých nás čaká Švédsko, Fínsko či Írsko, pandemická situácia však tieto plány zahatala. „V tej chvíli prejavilo záujem Čile a jeho záujem nám zapasoval do programu, napokon je to účastník posledných MS vo Francúzsku,“ povedal tréner.

Rovnako došlo k „výmene“ druhého súpera v júnovom termíne, pôvodné rokovania s Belgickom napokon neviedli k dohode, privítame teda Rumunsko. „Súper bol pri žrebovaní kvalifikácie MS v treťom koši, je to teda tím asi na našej úrovni, verím, že budeme mať priestor opäť overovať si veci z vlastnej filozofie, ktorú prezentujeme našim hráčkam.“

Obe júnové stretnutia odohráme v NTC Senec. „Zvažovali sme možnosť urobiť si sústredenie v Poprade, Čiľanky však požiadali o bližšiu destináciu z viedenského letiska. Potom sme sa rozhodli absolvovať celý zraz na jednom mieste, navyše v Poprade bude naša devätnástka,“ vysvetlil Kopúň. Prostredie v Senci dievčatá dobre poznajú, cítia sa tam výborne.

Tréner si už ukladá myšlienky okolo nominácie, ktorú zverejní v prvý júnový deň. „Rád by som povolal aj obe naše „Američanky,“ teda brankárku Tothovu aj Žemberyovú, verím, že vzhľadom na termín nebudú žiadne administratívne ani iné prekážky,“ napokon bude to generálka na ostrý septembrový kvalifikačný štart. Len si pripomeňme, že počas neho na nás čakajú Švédky a Fínky...


JÚNOVÉ ZÁPAS SR WA

10. 06. Slovensko – Čile NTC Senec o 16:00
14. 06.
Slovensko – Rumunsko NTC Senec o 17:00

Značky