ŽENY A – V odvete s Fínskom repete prehry

Pondelok, 10.4.2023 14:50 | Posledná aktualizácia 11.4.2023 07:45
Po vlastnom góle Lemešeovej (leží na zemi) smúti Andrea Horváthová, kým Fínky sa tešia.
autor: TASR/LUKÁŠ GRINAJ, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ)  - Ani odveta z dvojzápasu s Fínskom nedopadla výsledkovo dobre, prehra 0:2 však tentoraz viac zodpovedala dianiu na ihrisku. V našej zostave urobil tréner Kopúň tri zmeny (na miestach Korenčiovej, Maťavkovej a Morávkovej hrali Tóth, Panáková a Fabová), súperky pozmenili jedenástku na štyroch postoch, zásadný bol však odlišný prejav.

Pred stretnutím prevzala spomienkové suveníry na svoj 100. zápas v reprezentačnom drese Patrícia Hmírová.

Patrícii Hmírovej odovzdali spomienkové suveníry od UEFA a pamätný dres od SFZ člen výkonného výboru SFZ Ladislav Jurkemik (vpravo) a zástupca technického riaditeľa zväzu Ján Greguš.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

Prvý polčas v podaní domácich nebola žiadna herná hitparáda, na rozdiel od piatkového prvého zápasu nemali hráčky v hlavách optimálne nastavenie. Fínky mali lepší nástup a diktovali sebavedomo dianie celú úvodnú štvrťhodinu. Suverénne vyhrávali súboje, ťažili z príliš veľa chýb v našich prihrávkach, prameniacich z nepresnosti, využívali jednoduché kolmice do slovenskej defenzívy, Bartovičová s Lemešovou sa občas mohli v strede obrany aj potrhať.

Zmenu v prejave priniesla konečná naša prvá dobrá útočná akcia, po nej prvý rohový kop a signál po osi zahrávajúca Hmírová – zakončujúca Vojteková. Pumelica pod brvno vystrašila Tamminenovú vo fínskej bráne, zareagovala však perfektne, loptu posunula nad brvno. Od tohto momentu to síce stále nebolo zo strany Sloveniek úplne ono, ale fínska dominancia už tak neklala oči. Paradoxne, súperky vyhrali I. polčas, ale bránu Tóthovej netrafili ani jednou priamou strelou, po polhodine hry si pri obrannom zákroku strelila vlastný gól Lemešová.

Vlastný gól Lemešovej v odvetnom zápase s Fínskom.

Prestávkový dohovor trénera v šatni a vynútené striedanie nášmu výkonu pomohli. Morávkovej dôraz a rýchlosť prinútili Fínky k väčšej ostražitosti, takže upustili od vysokého napádania, čím dali predsa len viac možností našim ukázať sa aj v hre dopredu. Nová hráčka vyskúšala pozornosť fínskej brankárky (52. min), Hmírová zakončila peknú kombináciu strelou nad, na ktorú jej nabila Škorvánková (53.), po dvoch rohoch za sebou trafila Mikolajová priamo z toho druhého bližšiu žrď (56.) a nasledoval závar bez zakončenia (57.), lenže... Otvorený priestor vzadu využili súperky na rýchly výpad, Kollanenová ponúkla doklepnutie do prázdnej brány spoluhráčke a Rantalaová nedomietla – 0:2. Škoda, Bartovičovej chýbali decimetre, aby uhasila gólový oheň.

Popravde, hoci do konca zápasu ostávala ešte tretina hracieho času, bolo zrejmé, že tento duel vysoko nevyhráme... Spokojné hostky si ustrážili čisté konto, naše dievčatá sa nešetrili až do záveru, ale na Veľkonočný pondelok ich Fínky skúsene vyšibali. No všetko zlé je na niečo dobré...