logo
Reprezentácia

ŽENY A – Za mediálne výstupy známka výborná, tím cestuje do Chorvátska s jedným hráčskym doplnkom

Streda, 29.11.2023 13:00 | Posledná aktualizácia 30.11.2023 14:45
Patrícia Hmírová ako hostka dvojice Julo a Muťo v podkaste Striedame.
Patrícia Hmírová ako hostka dvojice Julo a Muťo v podkaste Striedame.
autor: PETER ŠURIN, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ)  - Zraz beží podľa plánu, tretí deň  - streda – je tréningovo-odchodový. Dopoludnia ešte v NTC tréningová jednotka, pred ňou ďalšie mediálne povinnosti, po obede naložiť veci do autobusu, nasadnúť a odcestovať. Cieľ Chorvátsko, Záhreb, v piatok vo Veľkej Gorici dôležitý zápas Ligy národov UEFA (pripomíname, že priamy prenos ponúkne RTVS Šport, hrá sa o 18:00).

Tri zápasy v rade bez prehry, z nich sedem získaných bodov upriamili pozornosť slovenských médií na naše futbalistky. Takže popri športových povinnostiach si dievčatá plnili aj tie mediálne.

Bolo to zaujímavé, pre hráčky i žurnalistov. Chalani z podcastu Striedam! pozvali na kus reči Patríciu Hmírovú. Skutočnosť bola taká, že populárna futbalistku s prezývkou Prcek sa zhostila úlohy rovnako ako šanci v šestnástke, premenila všetky núkajúce sa príležitosti, absolútne bez trémy sa vyrovnala s tým, že bola vôbec prvou hostkou tandemu Julo a Muťo. Teda aj tí chalani občas len čumeli, aká je pohotová a jazykovo i myšlienkovo zdatná.

Vysoký štandard prezentácie potvrdila Majka Korenčiová. Ostrieľanú diskutérku na mnohých fórach s prioritou futbalovej brány pozvali tvorcovia Dámskeho klubu. Ako obyčajne, bola to pasia počúvať, miestami až človeku vyzývali jej slová k zapojeniu, ale bolo by neprofesionálne, na takú debatu priestor nebol. Maja bodovala, vlastne ako vždy. Palec hore a klobúk dolu.

Popri tréneroch si zamakal zdravotnícky tím ženskej reprezentácie, vyriešil šrámy niekoľkých hráčok. Podstatné je, že na sedemhodinovú cestu do Záhrebu sa vydal kompletný káder, do ktorého tréneri ešte povolali spomedzi náhradníčok Sofiu Annu Škerdovú z 1. FC Slovácko. Tá sa tak premiérovo ocitla v reprezentačnom áčku. „Tak trochu dosť som nervózna,“ priznala s odzbojujúcou úprimnosťou 19-ročná útočníčka. Nuž, vitaj v tíme!

A vy nám držte palce, potrebujeme podporu (aj na diaľku)!

šur

Značky