logo
Reprezentácia

ŽENY A – Žreb rozhodol o poradí zápasov kvalifikácie MS 2023: začíname so Švédskom doma

Naposledy hrali Slovenky so Švédkami 1. decembra 2020 v Trnave v poslednom zápase kvalifikácie ME 2021. V septembri sa tieto tímy stretnú v prvom zápase kvalifikácie MS 2023 opäť na slovenskej pôde.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – O poradí zápasov ženskej reprezentácie v kvalifikácii MS 2023 napokon musel rozhodnúť žreb v sídle UEFA. „Ak by som to mohol odmietnuť, tak to spravím. Ale to sa nedá, žreb musíme akceptovať,“ reagoval bezprostredne po tom, ako v centrále UEFA zoradili zápasy našej A-skupiny, reprezentačný tréner Peter Kopúň.

Ešte v utorok dopoludnia sa snažili zástupcovia zainteresovaných zväzov nájsť dohodu v priamom vzájomnom rokovaní. S jedným návrhom prišlo aj Slovensko, akceptovali ho štyria z piatich účastníkov skupiny, finálny dohovor zablokoval postoj Írska. Žiadna ďalšia alternatíva rozloženia kvalifikačných zápasov v skupina sa ani len nepriblížila k slovenskej možnosti, takže bolo zrejmé, že rozhodnutie bude na žrebe.

Stalo sa, osud rozhodol. „Začíname dvojzápasom v septembrovom asociačnom termíne, doma so Švédskom a vo Fínsku,“ povedal náš tréner. „Nijako by som na to nepristúpil, lenže toto je výsledok žrebu a to môžeme akurát akceptovať.“

Ďalšie poradie zápasov je už celkom v pohode, hoci práve pre ten drsný začiatok je prvá polovica kvalifikačného programu náročnejšia ako druhá. „Asi to tak malo byť,“ skonštatoval Kopúň.

PROGRAM ZÁPASOV SLOVENSKA V KVALIFIKÁCII MS 2023

september 2021      
Slovensko – Švédsko
Fínsko – Slovensko

október 2021  
Slovensko – Gruzínsko

november 2021       
Írsko - Slovensko
Švédsko - Slovensko

apríl 2022        
Slovensko – Fínsko

september 2022
Gruzínsko – Slovensko
Slovensko -Írsko      

Presné dátumy jednotlivých zápasov v asociačných termínoch budú upresnené po dohode zainteresovaných zväzov.

Značky