GRASSROOTS – 110 nových trénerov v rámci projektu SFZ Grassroots leader

Nedeľa, 23.10.2022 09:21 | Posledná aktualizácia 23.10.2022 18:06

BRATISLAVA (SFZ) – Od spustenia projektu absolvovalo úspešne on-line školenie 110 trénerov v rámci celého Slovenska, seminár je určený pre učiteľov v materskej škole a na 1. stupni ZŠ, pre ďalších pedagógov na ZŠ, rodičov, trénerov, aktívnych aj bývalých hráčov a všetkých futbalových nadšencov, ktorí majú záujem pracovať v rámci projektov Slovenského futbalového zväzu na pozícii trénerov detí.

110 nových trénerov, držiteľov licencie SFZ Grassroots leader, absolvovalo úspešne obsah školenia na webovom sídle SFZ pozostávajúci z 20 vyučovacích hodín, ktoré zahŕňa témy ako prvá pomoc vo futbale, pravidlá futbalu, budovanie efektívneho prostredia pre dieťa, príprava, riadenie a vedenie detí počas aktivít a súťaží, či didaktika pohybových súťaží. Školenie je od 1. augusta 2022,v rámci kontinuálneho vzdelávania, odporúčané tiež držiteľom licencií UEFA A, B a C v súvislosti s predlžovaním ich trénerských licencií.

"Je to najlepší e-learning, aký som v ostatných rokoch absolvoval. Má dokonalé zameranie na cieľovú skupinu, pre ktorú je určený a respondent sa nielen veľa naučí, ale obsah je zároveň aj inšpiráciou,“ hovorí jeden z čerstvých držiteľov licencie Tomáš Poláček. Podľa jeho slov sú jednotlivé celky výborne tematicky zvládnuté a jednotlivé sekvencie zapadajú do seba.

"Mne osobne sa veľmi páčila zdravotná sekvencia, pretože už dlhší čas som nemal informácie v súvislosti s epileptickým záchvatom a ďalšími zraneniami, s ktorými sa môže tréner v praxi stretnúť. Ostatné sekvencie boli vysoko kvalitne nahraté, vyzdvihol by som tiež dabing. Myslím si, že toto školenie môže pokojne obohatiť aj trénerov prípraviek basketbalu, hokeja, či iných športov,“ zložil kompliment tvorcom seminára asistenta trénera FK Čadca U9, Tomáš Poláček.

Ďalšou držiteľkou licencie SFZ Grassroots leader je 19-ročná Lea Jurištová. „Venujem sa trénovaniu detí v klube a školenie bolo pre mňa vítanou príležitosťou získať nové, pre mňa cenné informácie. Zaujali ma predovšetkým ukážky cvičení, mnohé z nich som doteraz nepoznala. Okrem nových poznatkov som získala aj ďalšiu motiváciu. Môj otec je tréner, ja som doteraz pomáhala ako asistentka v predprípravke, určite sa chcem vzdelávať aj v budúcnosti a už teraz uvažujem o trénerskom „céčku“, povedala nádejná trénerka mládeže Lea Jurištová.

Školenie je naďalej k dispozícii na webovom sídle SFZ, prihlásiť sa môžu osoby, ktoré v čase ukončenia školenia dosiahnu vek 18 rokov. Budúci „Grassroots leader“ získa oprávnenie na pôsobenie v projektoch Dajme spolu gól, Disney Playmakers, na pôsobenie vo futbale mládeže pri zabezpečovaní prípravy a vedení hráčov vo veku 5-11 rokov, v zápasoch družstiev prípraviek na poste hlavného trénera v súťažných zápasoch riadených Oblastným futbalovým zväzom (ObFZ) a Regionálnym futbalovým zväzom (RFZ). Na školenie nie je potrebné absolvovať prijímacie skúšky, dĺžka platnosti licencie je 3 roky. Všetky potrebné informácie sú k dispozícii na https://futbalsfz.sk/treneri/skolenia/sfz-grassroots-leader/

Peter Zeman

Značky