Internacionáli SR a KLK - Letné turné v plnom prúde, zajtra v Hrochoti aj s posilami Halákom a Babjakom | Slovenský futbalový zväz

Internacionáli SR a KLK - Letné turné v plnom prúde, zajtra v Hrochoti aj s posilami Halákom a Babjakom

BRATISLAVA (SFZ) - Internacionáli SR a Klubu ligových kanonierov opäť rozdávajú radosť futbalovým fanúšikom. Po exhibičnom zápase vo Važci sa zajtra (sobota 17. júla) predstavia v Hrochoti.

Osobnosti slovenského futbalu, legendy, kanonieri. Jednoducho veľké mená, ktoré pozná každý slovenský fanúšik tvoria výber slovenských Internacionálov a Klubu ligových kanonierov, ktorý aj počas tohto leta odohrá niekoľko exhibičných stretnutí. Tohtoročné turné odštartovali v nedeľu 4. júla vo Važci a proti domácemu Old Boys zaznamenali víťazstvo 8:4. Ťažko by ste smerom do minulosti hľadali súpera, ktorému by podarilo Internacionálov zdolať. „Máte pravdu, väčšinou vyhrávame, ale hrali sme aj match, v ktorom domáci vyrukovali s mladšími ročníkmi a po polčase mali jednogólový náskok. To ste mali vidieť, ako nás Laco Petráš cez polčas spucoval. Ako za starých čias,“ smial sa pri spomienke pilier tímu slovenských Internacionálov Tomáš Medveď. „Druhý polčas sme odjazdili, otočili sme výsledok, o to lepšie chutil pozápasový oldomáš,“ dodal s úsmevom.

Radosť a zábava sú hlavným posolstvom, ktoré slovenskí Internacionáli prinášajú fanúšikom po celom Slovensku. Nakoniec, robili tak aj počas aktívnej kariéry. Naposledy zavítali 4. júla do Važca. Stalo sa tak po takmer ročnej odmlke. „Minulé leto nás nám vystavila stopku pandémia, organizovať podujatia tohto typu bolo prakticky nemožné. O to viac si to užívame počas teraz, už v sobotu sa predstavíme v Hrochoti,“ vysvetlil Martin Obšitník, ďalší z kádra trénera Ladislava Petráša. Pre obec v okrese Liptovský Mikuláš to bol futbalový sviatok a zároveň vstup do novej éry. „Klub oslavoval storočnicu, po dlhom období, kedy futbal vo Važci zanikol, domáci pri tejto príležitosti reštartovali klub, vybudovali nové ihrisko pri škole. Pred zápasom sme starostovi obce odovzdali reprezentačný dres, bolo pre nás cťou byť pri tom a byť súčasťou osláv novej éry klubu,“ dodal Martin Obšitník.

Jaroslav Timko (vľavo) v exhibičnom zápase Internacionálov SR a KLK proti Old Boys Važec (4. júla 2021).

Druhou letnou zastávkou bude zajtrajší duel v Hrochoti. Pre obec neďaleko Banskej Bystrice to bude veľký sviatok, Internacionáli SR a KLK sa chystajú pricestovať so špeciálnymi posilami, resp. hosťami. Fanúšikovia sa môžu tešiť na hviezdu NHL a brankára Boston Bruins Jara Haláka, milovníci umenia na sólistu Opery SND Jána Babiaka. „Futbal je v prvom rade zábava a my chceme ľudí baviť nielen hrou. Aj preto sme pozvali vzácnych hostí. Jarovi Halákovi bude patriť čestný výkop zápasu a určite rozdá nejeden autogram. Škoda, že ho s klubom viaže zmluva s Bostonom, zvýšil by konkurenciu v mužstve,“ žartoval vždy usmiaty „Meďo“, ako znie prezývka Tomáša Medveďa. Smerom k Jánovi Babiakovi na záver dodal: „Vždy mal blízko k futbalu, radi ho privítame medzi nami. Počas polčasovej prestávky sa môžu diváci tešiť na jeho vystúpenie, verím, že využijú príležitosť stretnúť sa aj s týmito osobnosťami slovenského športu a umenia, a v hojnom počte zavítajú zajtra do Hrochote.“

Zápas Starí páni Hrochoť - Internacionáli SR a KLK má výkop o 15:00, po ňom nasleduje prípravný zápas domáceho ŠK Hrochoť proti MFK Detva. Súčasťou futbalového popoludnia bude sprievodný program v rámci ktorého organizátori pripravili pre deti skákacie hrady a penovú show DHZ Hrochoť.

OLD BOYS VAŽEC – INTERNACIONÁLI SR a KLK  4:8
Góly
: J. Timko 2, Semeník 2, Obšitník 2, Medveď, Papaj
Zostava: Fišan – Pecko, Kinder, Laurinc, Had – Papaj, Obšitník, Medveď, Penksa – J. Timko, Semeník (Striedal: D. Borbély).

PROGRAM ZÁPASOV:

31.07. Old Boys Šurany - Internacionáli SR a KLK
01.08. Old Boys Horné Hámre - Internacionáli SR a KLK
28.08. Old Boys Bánovce nad Bebravou - Internacionáli SR a KLK
29.08. Banská Bystrica Kremnička - Internacionáli SR a KLK
10.09. Spišská Nová Ves - Internacionáli SR a KLK

Po exhibičnom zápase Old Boys Važec - Internacionáli SR a KLK (4. júla 2021).

Značky