Komisia rozhodcov SFZ preradila Kružliaka do II. ligy | Slovenský futbalový zväz

Komisia rozhodcov SFZ preradila Kružliaka do II. ligy

BRATISLAVA (SFZ) – Jednou z najdiskutovanejších tém po uplynulom 19. ligovom kole Fortuna ligy bol pokutový kop zo záveru zápasu AS Trenčín – DAC Dunajská Streda (3:3), ktorý odpískal jeden z našich najskúsenejších medzinárodných rozhodcov Ivan Kružliak. Komisia rozhodcov SFZ dnes rozhodla o jeho treste.

Kružliak nesprávne nariadil pokutový kop v prospech tímu DAC Dunajská Streda v nadstavenom čase stretnutia. Po tom, ako ho premenil hosťujúci Ramirez, duel sa skončil remízou 3:3. Predseda komisie rozhodcov Marián Ružbarský pre futbalsfz.sk konkretizoval, aký trest náš profesionálny rozhodca dostal: „Šesťkrát nebude nominovaný na žiadny zápas a bude preradený do II. ligy, v ktorej bude pôsobiť do konca jarnej časti aktuálneho súťažného ročníka. Do najvyššej súťaže sa bude môcť vrátiť v budúcej sezóne, ak potvrdí svoju výkonnosť. Podobné tresty za svoje chyby dostali už v minulosti aj rozhodcovia Smolák a Očenáš.“

Kružliak je aj medzinárodný rozhodca. Bude môcť v aktuálnom ročníku rozhodovať zápasy na medzinárodnej scéne? „To už záleží na UEFA. V týchto záležitostiach je UEFA autonómna,“ ozrejmil Ružbarský.

Penalta nebola odpískaná správne

Sporná situácia nastala aj v dueli MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava (0:0). Hostia sa v 2. polčase dožadovali pokutového kopu po ruke Jána Masla. Rozhodca Kráľovič však na biely bod neukázal. „Nebolo to zakázané hranie rukou, keďže sa lopta do ruky odrazila od nohy brániaceho hráča. Zároveň bola ruka v prirodzenej polohe a nebola nad úrovňou ramena. Preto bolo správne rozhodnutie rozhodcu Kráľoviča,“ uviedol Ružbarský.

Značky