logo
Reprezentácia

MUŽI A – „Talianske“ nóvum: decembrový tréningový kemp sa začal

Po tlačovke tréner Francesco Calzona pozdraví osobne prítomných novinárov.
Po tlačovke tréner Francesco Calzona pozdraví osobne prítomných novinárov.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – Vyšlo to od realizačného tímu a hlavne jeho šéfa, hlavného trénera Francesca Calzonu. „Chcem a potrebujem spoznať hráčov, do marcových kvalifikačných zápasov ME nemáme veľa možností,“ povedal taliansky reprezentačný kouč na tlačovej konferencii, ktorú začal tradičným pozdravom po slovensky: „Dobrý deň.“ Tentoraz pridal „všetkým,“ čím potvrdil, že sa učí slovenčinu.

Na nevšednú decembrovú akciu nominoval hráčov predovšetkým zo slovenskej najvyššej súťaže, sú však v nej aj zástupcovia českej, talianskej, nemeckej, španielskej a poľskej ligy. „Ja musím spoznať hráčov a oni pochopiť, čo chcem.“

NAMIESTO POKORNÉHO BAKAĽA. Počet 28 nominovaných hráčov sa nezmenil, akurát došlo k jednej výmene. „Pokorný sa tešil, jeho klub súhlasil s účasťou na zraze, no potom zmenil názor. Nahradil ho Bakaľa,“ vysvetlil tréner. Z nominačnej listiny v kolonke náhradníci škrtol trenčianskeho Mičudu, ktorého trápi chrbát.

„INŠTITÚCIA“ PEKARÍK. V zozname hráčov sa vyníma meno Petra Pekaríka, 115-násobného reprezentanta Slovenska. V kempe je práve preto. „Bol na dovolenke, ale súhlasil, že príde. Ako vzor. Je to inštitúcia slovenského reprezentačného futbalu, tí mladší ho na vlastné oči uvidia, spoznajú,“ reagoval Calzona.

ALMÁSI, GRIGER, HARASLÍN. Na týchto troch hráčov zneli konkrétne otázky, čo práve od nich tréner počas zrazu očakáva? „Almásiho sledujeme od začiatku môjho pôsobenia pri tíme, zranenie nám zatiaľ neumožnilo spoluprácu, som rád, že je tu. Griger hráva v Taliansku dobre, v Cagliari si veľmi vážia, že sme ho povolali, poslali nám mail s takýmto obsahom. Napriek tomu, že Seria B nie je prerušená a má zápasový program, klub ho uvoľnil, vážime si to. Haraslín je užitočný hráč, povolávali sme ho už predtým, pre známe okolnosti s nami neabsolvoval pracovný čas, preto som rád, že tentoraz prišiel.“

ZRAZ BEZ ZÁPASU. „Jeden predsa len budeme hrať,“ upresnil tréner (viac vo videu).

VRCHOL PRÁCE ZA ŠTYRI MESIACE. „Nevyhrali sme ani jeden zo štyroch zápasov, ale v tejto fáze je niečo viac ako výsledok,“ neskrýval Francesco Calzona svoje myšlienky (viac vo videu).


LADISLAV ALMÁSI: Škoda, že sa jeseň teraz skončila

„Kľúčové je, že už som fit. Prvé dva zápasy po dvojmesačnej pauze neboli ešte ideálne, ale postupne som sa dostal do dobrej fazóny. Som v pohode a pre mňa je škoda, že sa jesenná sezóna skončila. Zápasy reprezentácie som sledoval, je vidieť herný rukopis trénera, prídu aj výsledky, som si istý. Môj prvý dojem z talianskeho trénera je príjemný. A Baník? Pod trénerom Hapalom sme sa zlepšili a na jar sa posunieme ešte ďalej (viac vo videu).“


ADAM GRIGER: Ďakujem, pán tréner

„Som tu najmladší, nevadí, je to fajn. Som vďačný trénerovi za šancu. Cagliari je moja odmena za robotu aj v Linzi. Po taliansky som sa ako prvé naučil nadávky... Ešte veľmi nerozprávam. Pýtate s, či je marcová nominácia na kvalifikačné zápasy áčka výzva pre mňa? Samozrejme! Veľká výzva! (viac vo videu)

AKTUÁLNA NOMINÁCIA

BRANKÁRI: Henrich Ravas (Widzew Lodž), Samuel Petráš (DAC 1904 Dun. Streda), Dominik Takáč (Spartak Trnava), Ľubomír Belko (MŠK Žilina)

OBRANCOVIA: Vernon De Marco Morlacchi (Slovan Bratislava), Branislav Sluka (Dynamo Č. Budějovice), Sebastián Kóša (Spartak Trnava), Alexander Mojžiš (MFK Ružomberok), Tomáš Nemčík, Patrik Leitner (obaja MŠK Žilina), Michal Tomič (1. FC Slovácko), Kristián Vallo (Wisla Plock), Peter Pekarík (Hertha BSC)

STREDOPOLIARI: Martin Šviderský (UD Almeria), Dominik Veselovský (DAC 1904 Dun. Streda), Samuel Lavrinčík, Artur Gajdoš, Dominik Hollý (všetci AS Trenčín), Patrik Myslovič (MŠK Žilina), Mikuláš Bakaľa (FK Železiarne Podbrezová)

ÚTOČNÍCI: Adrián Kaprálik (MŠK Žilina), Erik Prekop (Bohemians 1905), Lukáš Haraslín (Sparta Praha), Martin Regáli, Adam Tučný, Tomáš Bobček (všetci MFK Ružomberok), Ladislav Almási (Baník Ostrava), Adam Griger (Cagliari Calcio)

Značky