logo
Reprezentácia

MUŽI A – Tréner Francesco Calzona pred Luxemburskom: Musí to byť dobré!

Tréner Francesco Calzona a reprezentačný brankár Martin Dúbravka boli pred kvalifikačným zápasom s Luxembursku optimistami.
Tréner Francesco Calzona a reprezentačný brankár Martin Dúbravka boli pred kvalifikačným zápasom s Luxembursku optimistami.
autor: TASR/MARTIN BAUMANN, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – Slovenská reprezentácia otvára vo štvrtok ôsmu kvalifikáciu majstrovstiev Európy zápasom s Luxemburskom, hrá sa o 20:45 v Trnave na Štadióne Antona Malatinského. Mužstvo je sústredené, koncentrované, motivované, inšpirované – to je posolstvo trénera Francesca Calzonu a brankára Martina Dúbravku z predzápasového stretnutia s médiami. 

BEZ ŠKRINIARA I ZREĽÁKA. V utorok sa potvrdila absencia kapitána a lídra tímu Milana Škiniara pre problémy s chrbtom, v stredu oznámil tréner, že hrať nemôže zo zdravotných dôvodov ani Adam Zreľák. „Nie sú to príjemné správy, neteší ma situácia ani s jedným z nich. Namiesto Zreľáka som povolal Strelca, zloženie stredu obrany vyriešime z tých hráčov, ktorých tu máme.“ K zostave sa bližšie vyjadriť nechcel, tradične povedal, že prví sa o tom, kto bude hrať, dozvedia hráči na taktickej porade dve hodiny pred výkopom. (viac ku Calzonovým úvahám vo videu).

PÁSKA KUCKOVI, POLIEVKA PRESVEDČIL. Pri avizovanej absencii Škriniara je namieste otázka, kto prevezme od neho kapitánsku pásku. „Kucka. Ak bude hrať...“ Nováčik v kádri Róbert Polievka trénera presvedčil. „Je to vynikajúci futbalista, som s ním veľmi spokojný, je šikovný. Od prvého dňa je odhodlaný, rozumie tomu, čo hovorím, vidím u neho rast. Je to jeden z hráčov, ktorý by mohli hrať od začiatku, rovnako ako Boženík.“ Zdravotné problémy avizovali aj ďalší obrancovia Šatka a Vavro, no lekári trénera uistili, že ich to nevyradí zo zápasu vážne.

O LUXEMBURSKU. Calzona zopakoval, čo už na adresu štvrtkového súpera povedal: že tréner je s mužstvom už roky a hráči kvalitatívne rastú, nemožno ich podceniť. „Kompaktní sú predovšetkým v zápasoch vonku. Pri prekonávaní ich obrany musíme byť trpezliví.“

AMBÍCIA NÁŠHO MUŽSTVA. „Od prvého dňa je ňou naplnenie štadióna našimi fanúšikmi, ktorí si zaslúžia potešenie a radosť,“ povedal taliansky tréner (a viac k cieľom nielen v zápase vo videu spolu s vyjadrením na to, v čom musí byť posun vo výkone slovenského mužstva).

DO PÄTICE VŠETKO DOBRÉ! Jeseň odohrala slovenská reprezentácia bez víťazstva s bilanciou troch remíz a jednej prehry. Poopravíme teda porekadlo „do tretice všetko dobré“ na „do pätice konečne víťazstvo“? „V tomto zápase sú body dôležité, musí to byť dobré! Ale... (viac vo videu)

Brankár Martin Dúbravka: Vydáme maximum

„Že Škriniar nebude hrať sme vzali ako realitu, vedeli sme, že má zdravotný problém. Je tu príležitosť pre ostatných, aby ho zastúpili. Luxemburčanov máme zmapovaných, ale nebudeme sa pozerať na rebríček FIFA, súper má svoju kvalitu, ale tento zápas bude o nás, musíme sa sústrediť na náš výkon, musíme to zvládnuť v hlavách. Bol by som najradšej, keby sme už hrali. Bolo by skvelé začať víťazstvom, hráme na domácom štadióne. Vydáme maximum zo seba.“

(vieru v trénera, jeho myšlienky, v slovenských fanúšikov vyjadril vo videu)

     

Značky