SLOVAKIA CUP 2018 - Opäť štyri góly a opäť víťazstvo sokolíkov

Utorok, 8.5.2018 16:00 | Posledná aktualizácia 9.5.2018 09:25

SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) - Slovenská osemnástka aj v druhom zápase turnaja Slovakia cup nastrieľala štyri góly, v utorok zdolala Maďarsko 4:2.

Behavý futbal vydržal obom tímom celý I. polčas, kým Maďari do neho vkladali väčšiu ostrosť a dôraz v súbojoch, sokolíci zas vtip a lepšiu efektivitu. Vynikal predovšetkým ružomberský Kmeť na pravom krídle, aj keď spočiatku na neho akoby spoluhráči zabúdali. A tak sa pripomenul sám: získal loptu v strede poľa, vysunul do sóla Čerňanského (č. 11)a Slovensko viedlo. Kým sa súper spamätal, Kmeť (č. 8) využil jeho ďalšiu chybu v rozohrávke, získal loptu pred šestnástkou a krížnou strelou zvýšil na 2:0. Za necelé dve minúty! Nasledoval hlbší výdych tímu, čo využili Maďari na zníženie – Torvund sa pretlačil cez Pišoju a zblízka prekonal Fojtíčka. Ale skôr, ako mohli začať robiť južní susedia väčšie problémy, prihlásil sa o hlavné slovo Kmeť – sprava strelou ku vzdialenšej žrdi zvyšil náš náskok opäť na dva góly, s tečom maďarského Mocsiho. Škoda, že šikovné krídielko muselo po tvrdom zákroku súpera striedať krátko po začiatku II. polčasu.

Maďarom sa nepriaznivý stav nepozdával, z kabíny vybehli motivovaní zmeniť ho. Vysoký Szánthó po rohu len o decimetre netrafil Fojtíčkovu bránu, pri Kissovom dravom prieniku skvele nastavil stopku Strachan, po ďalšom rohu sa opäť presadil Szánthó, ale hlavičkoval len do brankárových rúk. Zaiskrilo sa aj pred Hutvágnerom, Kadákov pokus šiel tesne nad, potom po dlhom aute Strachana sa v šestnástke najlepšie zorientoval Strelec (č. 7) – 4:1. Keď sa nad seneckým štadiónom zatiahlo a začalo pršať, Maďari nasadili finiš a podarilo sa im znížiť na konečný stav.

SLOVENSKO 18 - MAĎARSKO 18 4:2 (3:1)
Góly: 16. Čerňanský, 18. Kmeť, 34. vlastný Mocsi, 67. Strelec - 33. Torvund, 76. Szendrei.
ŽK: Parkáň, Slebodník.
Rozhodoval: Ginzel (ČR) - 350 divákov.
SLOVENSKO 18: Fojtíček – Strachan, Pišoja, Krkoška, Parkáň – Múdry (80. Holub), Mader, (41. Kadák) Machara – Kmeť (47. Suľa), Čerňanský (54. Strelec), Haramia (41. Slebodník). Tréner: Milan Malatinský.
MAĎARSKO 18: Hutvágner – Szilágyi, Mocsi, Orosz (41. Lakatos), Szeles – Nándori, Kovács – Kiss (41. O. Horváth, 67. Szendrei), Szánthó, Szeretö – Torvund. Tréner: Antal Németh.

HLAS PO ZÁPASE
MILAN MALATINSKÝ (Slovensko 18): “Štyri strelené góly potešili, ale videl som aj chyby v našej hre. Toto bolo iné víťazstvo ako proti Walesu, viac sme sa naň nadreli. Súboj s Azerbajdžanom po dni voľna nebude bojom o finále, učíme hráčov, že v drese národného tímu je „finále“ každý zápas.“

Druhý zápas A skupiny: Azerbajdžan – Wales 3:0 (16. Bajramov, 54. Gasimov, 67. Ibrahimov).
B-skupina: USA – Ukrajina 2:1 (33. Sands, 66. Ferri – 14. Liach), Česko – Kazachstan 2:0 (28. Čvančara, 59. Valenta).