SLOVAKIA CUP 2018 - Suverénny víťazný vstup sokolíkov do turnaja

Pondelok, 7.5.2018 15:00 | Posledná aktualizácia 8.5.2018 11:36

SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) – Slovenskí sokolíci víťazne vstúpili do 28. ročníka Slovakia cupu – v NTC Senec zdolali Wales 4:1.

Oťukávanie na začiatku zápasu trvalo necelých desať minút, pretože na konci prvej štvrtiny I. polčasu ušiel parádne po krídle Suľa a našiel v päťke pred Ratcliffom Kadáka (číslo 16), ktorý si šikovne nabehol a nedal waleskému brankárovi šancu – po prvej strele medzi žrde sme viedli... Nasledoval očakávaný futbal: kým naši boli technickejší a rýchlejší, Ostrovania bojovnejší a tvrdší. Hralo sa však najmä v strede poľa, zmena v prejave nastala v poslednej desaťminútovke. Walesania kopali tri rohy za sebou, získali priestor, Watts sa ho snažil využiť strelou z 30 m z priameho kopu, ale Krajčírik bol pozorný. Krátko po príchode zo šatní sa dostal Watts do prešu našich stredných obrancov na hranici šestnástky, rozhodca Rožycki posúdil, že faul bol vnútri a nariadil pokutový kop. Z neho Vale suverénne vyrovnal, no veľmi rýchlo sa skóre opäť menilo v náš prospech. Najprv síce Strelec (č. 7) hlavou netrafil bránu, no v 50. min po výbornej práci Kadáka využil „podnosovú“ prihrávku pred takmer prázdnu bránu a zasunul – 1:2. Aj pri treťom góle bol Strelec, roh Kadáka predĺžil z prvej žrde na vzdialenejšie na Pišoju (č. 5), ktorý doklepol do odkrytého kúta waleskej brány. Ostrovanom sa skóre nepáčilo, tlačili sa vyššie, v 69. min vyprášil Krejčírikovi rukavice Bowen, ale sokolíci si náskok pozorne strážili a v protiútokoch hrozili.V 80. min si portiahol od polovice ihriska loptu Strelec, presadil sa cez dvoch súperov a spoza šestnástky „obaľovačkou“ trafil presne k žrdi – 1:4.

WALES 18 - SLOVENSKO 18 1:4 (0:1)
Góly: 43. Vale (z 11 m) - 9. Kadák. 50. Strelec, 57. Pišoja, 80. Strelec.
ŽK: Slebodník, Gono.
Rozhodoval: Rožycki (Poľ.) - 220 divákov.
WALES 18: Ratcliffe – Williams, Martinez, Foulston, Boyes (54. Davies)– Reynolds, Bowen - Thorpe (54. Thomes), Watts (73. Collins), Vale – Davies (54. Jephcott). Tréner: Paul Bodin
SLOVENSKO 18: Krajčírik – Suľa, Pišoja, Holub, Vojtko – Mader (68. Múdry) – Slebodník (60. Strachan), Kadák (77. Čerňanský), Gono (60. Machara), Kmeť (41. Haramia) – Marišiak (41. Strelec). Tréner: Milan Malatinský.

MILAN MALATINSKÝ (tréner SR18): “Naše víťazstvo je plne zaslúžené, mali sme prevahu počas celého zápasu. Jednogólový náskok z I. polčasu sme chceli po prestávke zvýrazniť, hráči mali pokyny ešte viac sa tlačiť pred súperovu bránu, mali sme dosť príležitosti, ale žiaľ koncovka nebola podľa našich predstáv. Isteže zaujali Kadák, ktorý na pozícii podhrotového hráča odviedol dobrú robotu, a Strelec, ktorý je s nami prvý raz, ale poznáme ho z tímov nižších vekových kategórií a mohol by byť v budúcnosti útočníkom, akého slovenský futbal potrebuje.“

Druhý zápas A-skupiny: Azerabjadžan 18 - Maďarsko 18 0:1 (61. O. Horváth).

B-skupina: USA 18 - Kazachstan 18 8:0 (40. 49. 52. Soto, 18. Reyes, 43. Watts, 48. McGlynn, 59. Holcomb, 67. Hundley). Ukrajina 18 - Česko 18 0:3 (36.Macháček, 53. Štursa, 77. Kušej).