logo
MLÁDEŽ A ROZVOJ

SP ŽENY - Finále Slovenského pohára žien klope na dvere

Štvrtok, 2.5.2024 06:50 | Posledná aktualizácia 2.5.2024 16:29
Demišport liga - Apríl 2024 - Spartak Myjava
Fotka gólovej radosti Spartaka Myjava v zápase Demišport ligy
autor: Timotej Pavlík


BRATISLAVA (SFZ) – Vo finálovom dueli Slovenského pohára žien 2023/24 si skrížia cesty Spartak Myjava a FC Košice. Finálové stretnutie sa odohrá 8. mája o 17:00 h. na Štadióne pod Zoborom v Nitre
.

Myjavčanky si podmanili ženský futbal na Slovensku. Dvakrát po sebe ovládli najvyššiu ligovú súťaž, v Demišport lige siahajú na tretí titul v rade za sebou. V minulom pohárovom ročníku získali svoj premiérový titul a teraz budú obhajovať pohárový piedestál.

“Čiernobiele” Myjavčanky boli nasadené až do druhého pohárového kola, kde rozstrielali Trenčín 10:1. Semifinále už bolo náročnejšie. V prvom stretnutí proti slovanistkám prehrávali v 11. minúte už 0:2, potom to však zobrali tohtoročné finalistky do svojich rúk a otočili zápas 4 gólmi. V odvete si poradili s bratislavským výberom 4:0.

Druholigové Košičanky píšu príbeh hodný sfilmovania. V prvom pohárovom kole zdolali prvoligový Ružomberok 2:1. V druhom kole si poradili aj s ďalšími prvoligistkami, Banskobystričanky zdolali 2:0.

V semifinále mal tím z metropole východu šťastnú ruku na žreb, ktorý im prisúdil druholigové Pečeňady. V prvom vzájomnom dueli sa tešili Košičanky, keď o výsledku 1:0 rozhodla Sofia Papajová z pokutového kopu. Odveta priniesla bezgólovú remízu a tak sa vo finále premiérovo stretne druholigový tím s prvoligovým.

Finále Slovenského pohára žien má plánovaný začiatok v stredu 8. mája o 17:00 h. na Štadióne pod Zoborom v Nitre. Duel bude vysielať Futbalnet.tv

Značky