SR WU15 – V odvete s Poľskom tesná prehra

Nedeľa, 11.11.2018 14:50 | Posledná aktualizácia 12.11.2018 09:29

BRATISLAVA (SFZ) – Najmladšia futbalová reprezentácia dievčat WU15 podľahla v odvetnom prípravnom zápase rovesníčkam z Poľska 2:3. Góly slovenského tímu strelili Karolína Bayerová a Nina Huťová.

BRATISLAVA (SFZ) – Najmladšia futbalová reprezentácia dievčat WU15 podľahla v odvetnom prípravnom zápase rovesníčkam z Poľska 2:3. Góly slovenského tímu strelili Karolína Bayerová a Nina Huťová.

Prvý duel v Tatranskej Lomnici prehrali Slovenky 0:3.

POĽSKO WU15 – SLOVENSKO WU15 3:2 (2:1)

Góly: 10. Posiewka, 27. Gecová, 45. Cyganová – 6. Bayerová, 61. Huťová.

ŽK: Lewandowska.

Rozhodovala: Olesiaková (Poľ.)

SLOVENSKO WU15: Brnčová – Zbínová (41. Kolárová), Čerňaková (74. Pivarčiová), Kendiová (41. Múčková), Harezníková (41.Maková) – Tonkovičová (41. Hadbavná), Jedináková (41. Retkéšová), Tyčiaková (41. Petrová)– Jurenková (58. Mazúchová), Papajová (41. Huťová), Bayerová (58. Škerdová). Tréner: Jozef Jelšic.

JOZEF JELŠIC (tréner SR WU15): „Zápas ovplyvnil v úvode silný vietor, no my sme začali veľmi dobre, dali sme hneď aj rýchly gól. Potom sme však urobili viacero taktických chýb a dvakrát sme inkasovali. V prvom polčase bolo badať ešte neistotu, po prestávke sme urobili viacero zmien, dostali sme sa do hry. Prestali sme nakopávať lopty a začali sme kombinovať. Boli sme herne lepší, mali sme aj šance a za ten výkon sme si nezaslúžili prehrať. Čo sa týka celého zrazu, bol to krátky čas. Dievčatá nám však ukázali, že sú šikovné, preto boli aj nominované. Samozrejme, boli tam aj nedostatky, ale videli sme v akcii 23 hráčok. Budeme ich ďalej sledovať, rovnako ako aj iné dievčatá ročník narodenia 2004, aby sme ich postupne vedeli zapracovať do tímu WU17 na ďalšiu kvalifikáciu.“