SR WU16 – Víťazný vstup do Development Cupu po triumfe nad Čiernou Horou

Utorok, 23.4.2019 12:50 | Posledná aktualizácia 23.4.2019 19:12

zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Futbalová reprezentácia dievčat do 16 rokov vstúpila do turnaja Development Cup v Srbsku víťazne. Zverenky trénera Jozefa Jelšica zdolali rovesníčky z Čiernej Hory 3:1.

Novotvoriaci sa tím, ktorý od novej sezóny bude hrať v kategórii do 17 rokov, ukázal svoju silu. Dievčatá si v pondelok odbili tradičné veľkonočné zvyky, keď ich prepadol so studenou vodou asistent trénera Peter Januška. A možno ich to aj správne nakoplo.

Skóre otvorila v 35. minúte Klaudia Tyčiaková. Po polčase sa rozbehla Karolína Bayerová, ktorá dvomi gólmi uzemnila súperky. Tie síce dokázali streliť gól, no už len znížili na konečných 3:1 pre Slovensko.

Vo štvrtok nastúpia naše dievčatá proti Bosne a Hercegovine. „Bude to kvalitnejší súper, ale myslím si, že ak k dobrému výkonu pridáme aj srdiečko, tak ho môžeme zvládnuť. Dôležité bude, aby sme boli spokojní my so sebou a aby sme odohrali dobrý zápas,“ povedal tréner Jozef Jelšic.

ČIERNA HORA WU16 – SLOVENSKO WU16 1:3 (0:1)
78. Boričićová – 35. Tyčiaková, 44. a 50. Bayerová.
Rozhodovala: Čolakovićová (Srb.)
SLOVENSKO WU16: Králiková (41. Stachová) – Vravková (41. Lukáčová), Kršiaková (41. Hanková), Ťapajáková (41. Mučková), Mrocková (41. Mudráková) – F. Kovaliková (41. Hadbavná), Tyčiaková (41. Retkésová), Pelikánová (41. Bederková) – Halásová, Hrdličková (64. Škerdová), Bayerová (60. L. Mazuchová). Tréner: Jozef Jelšic.

HLAS TRÉNERA
JOZEF JELŠIC (tréner SR WU16): „Od prvej do poslednej minúty bolo vidieť, že sme dominovali. Boli sme futbalovejší, lepší v súbojoch. Súper síce má svoju kvalitu, ale nie je taká, aby nás dokázala preveriť. Kvalita bola jednoznačne na našej strane. Škoda nedotiahnutých akcií a zahodených šancí, výsledok mohol byť jednoznačnejší. Súperky dali gól z penalty, po takej nejasnej ruke, ale bola to ich sporadická šanca. Dievčatá odohrali dobrý zápas, boli dôrazné, futbalové, mali sme veľa krásnych akcií. Tím sa formuje, prišli mladšie hráčky  a snažíme sa vytvoriť partiu. Staršie baby to tak vnímajú, debatujú s tými mladšími, neskupinkujú sa.  Zatiaľ sa mi to veľmi páči a bolo to vidieť aj na ihrisku. Verím, že to tak zostane a vytvoríme silný tím.“

Druhý zápas: Srbsko - Bosna a Hercegovina 4:3 po penaltách (víťazstvo je za dva body)