SSSF - Legendy Švehlík a Keketi novými členmi Čestnej rady Siene slávy slovenského futbalu | Slovenský futbalový zväz

SSSF - Legendy Švehlík a Keketi novými členmi Čestnej rady Siene slávy slovenského futbalu

BRATISLAVA (SFZ) – Výkonný výbor SFZ na svojom piatkovom zasadnutí (6.12.2019) schválil zloženie komisií Siene slávy slovenského futbalu na nasledujúce štvorročné obdobie. Odchádzajúcu dvojicu Vengloš – Urban nahradí v Čestnej rade SSSF Ján Švehlík a Dušan Keketi, vo výkonnej komisii bude pôsobiť v úlohe predsedu Peter Palenčík.

Jeden z článkov Štatútu Siene slávy slovenského futbalu, dotýkajúci sa spoločného ustanovenia pre fungovanie a zabezpečenie činnosti orgánov Siene slávy, stanovuje funkčné obdobie členov orgánov SSSF v trvaní 4 roky. Toto obdobie vypršalo v uplynulom mesiaci a až do týchto chvíľ fungovalo zloženie výkonnej komisie a Čestnej rady SSSF bez zmien.

Výkonná komisia pôsobila od jej založenia v zložení Jozef Kliment, Peter Šurin, Stanislav Dutka, Pavol Hozlár a Marcel Merčiak. Po štyroch rokoch prichádza k „vynútenej“ zmene, keď odchádzajúceho predsedu Jozefa Klimenta, nahradí, tak ako aj na poste generálneho sekretára zväzu, Peter Palenčík.

Rady sedemčlennej Čestnej rady, ktorej primárnou úlohou a právom je každoročne vybrať finálne kvinteto nových laureátov Siene slávy, opúšťa na vlastnú žiadosť dvojica legiend Jozef Vengloš a Anton Urban. Po piatkovom vyjadrení zástupcov Výkonného výboru SFZ môžeme skonštatovať, že vo funkcii členov Čestnej rady ich nahradia majster Európy z roku 1976 Ján Švehlík a bronzový z ME 1980 Dušan Keketi.

ZLOŽENIE KOMISÍÍ SSSF – SCHVÁLENÉ VÝKONNÝM VÝBOROM ZO DŇA 6.12.2019

 VÝKONNÁ KOMISIA SSSF:

Peter Palenčík (predseda), Peter Šurin, Marcel Merčiak, Pavol Hozlár, Stanislav Dutka

ČESTNÁ RADA SSSF:

Michal Zeman (predseda), Jozef Jankech, Jozef Barmoš, Vojtech Christov, Milan Služanič, Ján Švehlík, Dušan Keketi

DOTERAJŠÍ LAUREÁTI SSSF:

2016: Jozef Adamec, Jozef Čapkovič, Karol Dobiaš, Karol Galba, Karol Jokl, Anton Ondruš, Ján Popluhár, Adolf Scherer, Viliam Schrojf, Leopold Šťastný, Jozef Vengloš
2017: Štefan Čambal, Michal Vičan, Titus Buberník, Ján Pivarník, Jozef Kšiňan
2018: Anton Malatinský, Andrej Kvašňák, Ladislav Petráš, Marián Masný, Anton Urban
2019: Ladislav Jurkemik, Ladislav Kačáni, Ladislav Kubala, Milan Služanič, Alexander Vencel st.

Značky