U20 – Sokolíci otočili gólmi v závere zápas s Indonéziou, tréner Rusnák: Mužstvo má nezlomnú vnútornú silu

Sobota, 19.11.2022 13:26 | Posledná aktualizácia 19.11.2022 22:19

SAN PEDRO DEL PINATAR (SFZ) – Slovenskí reprezentanti do 20 rokov odohrali v rámci druhej časti prípravy pred budúcoročnými majstrovstvami sveta tejto vekovej kategórie druhý prípravný zápas počas sústredenia v Španielsku. Tentoraz si zmerali sily s rovesníkmi z usporiadateľskej krajiny šampionátu – Indonézanmi, ktorých zdolali 2:1.

V 5. min zahrávali Indonézania štandardnú situáciu z rohu šestnástky. Loptu smerujúcu do päťky tečoval jeden zo súperov vysoko nad bránku.

V 9. min pekne kombinovali slovenskí hráči, Csóka sa dostal s loptou až do šestnástky, ale keď ju chcel poslať spätnou prihrávkou do malého vápna, ocitol sa s ňou už za bránkovou čiarou.

V 18. min sa do sľubnej pozície dostal Griger. Ten si našiel miesto medzi súperovými obrancami, loptu vo výskoku však usmernil len nad hornú žrď.

O desať minút sa menilo skóre, lenže z presného zásahu sa tešil súper, ktorý využil zaváhanie v našej obrane. Indonézania prešli do šestnástky, vystrelili a skákajúcu loptu Belaník nedokázal zastaviť, tá sa od žrde odrazila za čiaru – 1:0. Posledným, kto sa dotkol lopty bol William.

V 33. min sa do zakončenie opäť dostal Griger, ku ktorému smerovala odrazená lopta. Lenže tá mu v najnevhodnejšom momente podskočila a už ju nedokázal usmerniť do bránky.

V 52. min si loptu až k veľkému vápnu naviezol Sauer, vystrelil, ale loptu letela nad brvno.

Na rozmedzí 53. až 57. min kopali sokolíci sériu štyroch rohov za sebou. Najnebezpečnejší boli po treťom, keď zvonila horná žrď, ale lopta v sieti neskončila.

Nebezpečenstvo z našej strany hrozilo aj presne po hodine hry, keď mali naši reprezentanti ďalšiu možnosť z rohového kopu. Slováci ho zahrali priamo na bránku a brankár loptu len končekmi prstov vyrazil.

V 81. min prenikol z ľavej strany do šestnástky Sliacky, toho jeden zo súperov fauloval a rozhodca ukázal na biely bod. Penaltu, už v 82. min, premenil Jambor, brankára poslal na druhú stranu – 1:1.

Už o dve minúty neskôr sa z presného zásahu tešili opäť Slováci. Kachút usmernil loptu do bránky 2:1.

V 90. min vzplanuli vášne a ich výsledkom bola červená karta pre Indonézana Hubnera.

V nadstavenom čase zaútočili do otvorenej obrany naši hráči. Gažiho strela skončila vedľa žrde. Po ňom sa o pár sekúnd dostal do zakončenia Szolgai, jeho strelu obrancovia tečovali na roh.

Pre sokolíkov to bolo druhé vystúpenie v Španielsku. Vo štvrtok podľahli Japonsku 2:3. V pondelok o 12.00 h ich čaká tretí súper, nastúpia proti hráčom Saudskej Arábie.

ALBERT RUSNÁK (tréner Slovenska U20)

O zápase proti Indonézii
„Zápas sme zvládli v hlavách, čo bolo dôležité, lebo na ihrisku to bolo veľmi emotívne a vyhecované. Som rád, že sme sa snažili počas celého stretnutia sústrediť na svoju hru a nenechali sme sa rozhodiť súperom. Z hráčov išla od prvej minúty dobrá emócia a energia.“

O strieľaní gólov v záveroch zápasov
„Majstrovstvá Európy nám ukázali, že máme mentálnu silu a sme schopní rozhodovať zápasy v závere. Nezlomí nás ani nepriaznivý vývoj duelu a snažíme sa ísť do poslednej minúty za víťazstvom, čo sa dnes potvrdilo. Mužstvo má nezlomnú vnútornú silu, čo je naša veľká zbraň.“

O nebezpečných rohových kopoch v dnešnom zápase
„Brvno na súperovej bránke zvonilo po našich rohových kopoch dvakrát. Mali sme nacvičené veci z pravej strany a iné z ľavej strany, takže hráči mali na výber, ktorú alternatívu zvolia. K tomu sa pridal ešte aj vietor.“

O ďalšom zápase v pondelok proti Saudskej Arábii
„Samozrejme, že máme dostatok síl, pretože sme záťaž rozložili medzi 21 hráčov a troch brankárov. Máme síce nejaké šrámy, ale verím, že všetkých 24 chalanov bude na 100 percent pripravených proti Saudskej Arábii. Lekárska časť nášho realizačného tímu pracuje s hráčmi nepretržite, takže nemám obavy, že by sme mali problém so zložením zostavy.“